Aplinkos sauga referatas


Aplinkos sauga. Literatūros sarašas.


Kiekvienais metais pasaulyje biosferą patenka apie 6 mln. t. produktų, iš kurių daugiau negu pusę sudaro naudotos alyvos tepimo – aušinimo techniniai skysčiai, naftinės arba sintetinės prigimties.

Apytiksliai per metus pasaulyje gaminama: 30 mln. t alyvų, 0,7 mln. t. sintetinių alyvų, 1 mln. t. plastiškųjų tepalų ir 1,5 mln. t. tepimo – aušinimo techninių skysčių. Naudotų alyvų resursai sudaro 15 mln. t. per metus, iš jų tik 1,5 mln. t. tinka antriniam perdirbimui, 10,5 mln. t. naudojami kaip kuras ir 3 mln. t. patenka į biosferą.

Tik nedidelė dalis iš papuolusių į aplinką naftos produktų pašalinama ar nukenksminama natūraliai (oksidacijos, fotocheminių reakcijų, bioskaidymo būdu). Priešingai naftai ir kurui ATM negaruoja ir mažiau linkęs bioskaidymui. Deginant ATM teršiama atmosfera (sieros dvideginiu, chlororganiniais junginiais, sunkiais metalais, policikliniais aromatiniais benzo(a)pireno tipo junginiais).

Technikos raida glaudžiai susiję su degalų, tepimo medžiagų ir specialių skysčių, kurie neigiamai veikia aplinką ir žmogaus sveikatą darbo bei utilizacijos metu (po tarnavimo laiko pabaigos), panaudojimu. Degalai teršia aplinką pagrindinai eksploatacijos metu (degant vidaus degimo variklyje), o alyvos visuose panaudojimo etapuose: transportuojant, sandėliuojant, dirbant, surenkant ir utilizuojant po atidirbimo laikotarpio. Todėl labai svarbu, kad atidirbtos alyvos surinkimas, sandėliavimas bei utilizavimas įmonėje atitiktų visus aplinkosaugos reikalavimus.

Gamybos atliekos, susidarančios įmonėje. Aktualiausia naujai statomos TPS aplinkosauginė problema – gamybos atliekų tvarkymas ir nuotekų valymas. Gamybinės atliekos – žaliavų, kuro, produkcijos, pusfabrikačių liekanos, įmonės valymo įrenginiuose sulaikomos medžiagos, technologinių procesų šalutiniai produktai, kurie šiuo metu toje pačioje gamyboje neperdirbami.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1571 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Aplinkos sauga referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Aplinkos sauga referatas. (2016 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-sauga-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 22 d. 09:06
×