Aplinkos tarša ir gyventojų sveikata referatas


Įvadas. Biologinė tarša. Mikrobiologinė tarša. Cheminė tarša. Neorganiniai teršalai. Organiniai teršalai. Patvarieji organiniai teršalai (pot). Fizikinė aplinkos tarša. Triukšmas. Vibracija. Jonizuojančios spinduliuotės. Ultragarsas. Infragarsas. Atmosferos slėgio svyravimai. Temperatūra. Gyventojų apsauga nuo triukšmo. Mechaninė tarša. Kietosios dalelės. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Beveik visa aplinkos tarša yra susijusi su žmogaus veikla ir atliekomis. Daugelis atliekų savaime nėra kenksmingos žmonių sveikatai, bet tinkamas jų tvarkymas padeda išvengti įvairių pavojų. Atliekos gali neigiamai veikti žmogaus sveikatą keliais būdais. Nesurinktos atliekos privilioja parazitus ir vabzdžius, kurie sukelia realią grėsmę visuomenės sveikatai. Be to, atliekos yra potencialios vandens telkinių teršėjos, galinčios sukeliti ligas.

Šios rūšies tarša gali pasireikšti tik tam tikrais momentais, pavyzdžiui, padidėjus graužikų populiacijai, nukenčia žemės ūkio augalų pasėliai; užteršti vandens telkiniai gali tapti pavojingų infekcinių ligų (hepatito, choleros...) židiniais.

Gali būti sezoninė : sužydėjus augalams ir padidėjus žiedadulkių koncentracijai ore, alergiškiems žmonėms sukelia alergijos priepolius.

Mikrobiologinė tarša – aplinkos tarša mikroorganizmais, baltyminės kilmės medžiagomis, kurios dėl žmonių veiklos patenka į aplinką ir gali pakenkti žmonių sveikatai. Tai bakterijos, virusai ir kiti mikroorganizmai.

Cheminė tarša - cheminės medžiagos, jų junginiai ir mišiniai, kurie viršijus tam tikrą koncentraciją ar poveikio trukmę, daro neigiamą poveikį žmonėms ir kitiems gyviems organizmams. Cheminiai aplinkos teršalai gali būti skirstomi į neorganinius ir organinius junginius arba jų mišinius. Organinės medžiagos, esant tam tikroms sąlygoms - suskyla. Neorganiniai junginiai gali būti paversti kitais junginiais, bet jie nesuskyla.

2.1 Neorganiniams teršalams priskiriami sunkiųjų metalų junginiai (neorganiniai azoto ir fosforo junginiai, chloras, chloridai, fluoridai...)

2.3 Patvariųjų organinių teršalų (POT) grupei priskiriama:

Pagal kilmę cheminius teršalus galima suskirstyti į gamtinius (natūralius) ir antropogeninius.

Gamtiniai teršalai – gaisrų ir ugnikalnių dujos, iš vandenynų garuojančios druskos, kosminės ir žemės dulkės, augalų dalys, mikroorganizmai ir kt.

3.4 Ultragarsas yra žmogaus ausiai negirdimi, dažnesni kaip 15–20 kHz svyravimai. Sąlyginai ultragarsas gali būti skirstomas į žemo dažnio (20–100 kHz) ir aukšto dažnio (100 kHz – 1000 MHz.) Sistemingas ultragarso poveikis sukelia nervų sistemos, širdies ir kraujagyslių, endokrininės sistemos ir vestibiuliarinio aparato funkcinius sutrikimus.

Mikroorganizmai sukelia apie 17 mln. mirčių ir šimtus milijonų ligų, beveik visose besivystančiose šalyse. Nuo pat žmonijos atsiradimo vyko kova tarp žmogaus ir patogeninių mikroorganizmų. Pastangos įveikti mikroorganizmus parodė, kad nors juos išnaikinti labai sunku, tačiau galima gyventi šalia jų be grėsmės sveikatai. Deja, žmonių veikla, keičianti aplinką ir ardanti natūralias ekosistemas, sudaro palankias sąlygas mikroorganizmams.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 120 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2416 žodžiai)
  • Gintarė
  • Aplinkos tarša ir gyventojų sveikata referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Aplinkos tarša ir gyventojų sveikata referatas. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-tarsa-ir-gyventoju-sveikata-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:44
×