Aplinkos tarša ir jos poveikis atmosferai bei žmogaus organizmui


Įvadas. Aplinkos tarša. Aplinkos taršos kvalifikacija pagal prigimtį. Aplinkos taršos poveikis atmosferai. Aplinkos taršos poveikis žmogaus organizmui.

XXI-jame – technologijų – amžiuje gausu įvairių išradimų palengvinančių žmonėms fizinį darbą, susisiekimą, gerinančių darbo našumą, tačiau visa tai teršia aplinką ir kenkia tiek atmosferai, tiek pačiam žmogui. Tai yra aktualu kiekvienam iš mūsų, kadangi, šiuolaikinis žmogus be technologijų vargu ar išsiverstų, tačiau visa tai kenkia organizmams, išsiskiria į aplinka teršalai. Juk žmogus be deguonies gali ištverti tik keletą minučių, O2 reikalingas organizme esančioms rekcijoms palaikyti. Nuolat kvėpuojant užterštu oru organizme po truputį kaupiasi kenksmingos medžiagos, todėl esant nedidelėms teršalų koncentracijoms, oro taršos poveikis organizmui pasireiškia tik po tam tikro laiko. Atmosferos užterštumas yra viena priežastis iš daugelio plaučių ligms, piktybiniams navikams, alergijoms ir kitoms lėtinėms ligoms susidaryti. Be to, ore esantys teršalai – tikrąją ta žodžio prasme – naikina ozono sluoksnį, kelia rūgštinius lietus, dėl ko šioje Žemėje darosi vis sunkiau išgyventi ir augalams – pagrindiniams deguonies tėkėjams. Gilinantis į temą ryškėja darbo problema – aplinkos tarša ir jos keliami pavojai atmosferai ir žmogaus organizmui. Leisdami teršti atmosferą, leidžiame teršti save, dėl to atsiranda vis naujų – sunkesnių – ligų ir mažesnė tikimybė pasveikti.

Pastaruoju metu pasaulis itin supramonėjo. Dabar į orą išleidžiama daugybė cheminių medžiagų ir kitų teršalų. Žmonės sukurta pramonė keičia Žemės atmosferą, o tuo pačiu ir klimatą. Miestų ir pramonės rajonų užterštame ore kur kas daugiau retesnių dujų, kurių švariame ore esama tik pėdsakų arba visai nėra. Kai priemaišų daug, atmosfera darosi drumsta, patamsėja, blogiau permatoma. Nuo to darosi ,,smogai”. Užterštu oru nemalonu kvėpuoti, dažnai jis būna kenksmingas bet kokiai gyvybei. Kalbant apie žmogaus sveikatą, jam kenkia tiesioginė žala - užteršta aplinka bei netiesioginė žala – mažėja augalų derlingumas (galimas maisto deficitas), genda įvairūs daiktai.

Aplinkos tarša žmogaus organizmą veikia neigiamai, sukeldama daug komplikacijų. Nuo jos gali atsirasti daugybę ligų, sutrikimų, išsigimimų.

  • Microsoft Word 111 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1828 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Aplinkos tarša ir jos poveikis atmosferai bei žmogaus organizmui
    10 - 8 balsai (-ų)
Aplinkos tarša ir jos poveikis atmosferai bei žmogaus organizmui. (2015 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-tarsa-ir-jos-poveikis-atmosferai-bei-zmogaus-organizmui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 22:20
×