Aplinkos valdymo sistema, institucijos jų uždaviniai ir funkcijos


Administracinės teisės dalykas Aplinkos valdymo sistema , institucijos , jų uždaviniai ir funkcijos. Aplinkos valdymo sistema. Aplinkos apsaugos ir politikos samprata. Aplinkos valdymo institucijos , jų uždaviniai ir funkcijos. LR Vyriausybė. Aplinkos ministerija Aplinkos ministerija. Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos. Aplinkos apsaugos agentūra. Aplinkos projektų valdymo agentūra. Būsto energijos taupymo agentūra. Augalų genų bankas. Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas. Aplinkos apsaugos departamentai. Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentas. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas. Klaipėdos regiono aplinkos aspsaugos departamentas. Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamentas. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas. Probleminiai klausimai.

Bendrai aplinkos valdymas gali būti skirstomas į institucinį ir funkcinį. Institucinis – tai institucijų, dalyvaujančių valdyme sistema. Funkcinis – tai institucijų funkcijos. Pagrindinė institucija - Aplinkos ministerija. Tačiau ir kitos institucijos kaip Vyriausybė, Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos, savivaldybės atlieka aplinkos valdymo funkcijas.

2.2.1 Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos

2.3.1.4 Augalų genų bankas — įstaiga prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos (toliau – Bankas), kurios uždavinys – įgyvendinti gamtos išteklių naudojimo politiką, koordinuoti augalų nacionalinių genetinių išteklių išsaugojimo ir tyrimo darbus ir saugoti augalų genetinę medžiagą.

12.3. saugo genetinę medžiagą, išlaikydamas jos genetinį tapatumą ir vientisumą;

12.6. reguliariai atnaujina augalų genetinę medžiagą, organizuoja naujų genetinės medžiagos pavyzdžių ruošimą saugojimui Banke;

12.7. diegia naujas ir tobulina esamas augalų nacionalinių genetinių išteklių ilgalaikio saugojimo technologijas;

13.1. vykdo Augalų nacionalinių genetinių išteklių centrinės duomenų bazės vadovaujančiosios įstaigos funkcijas;

13.2. propaguoja augalų nacionalinių genetinių išteklių naudojimą, leidžia periodinius ir vienkartinius leidinius;

13.3. informuoja visuomenę apie augalų nacionalinius genetinius išteklius.

14.4. atstovauja Aplinkos ministeriją tarptautinėse institucijose augalų genetinių išteklių klausimais;

14.6. koordinuoja tarptautinius mainus augalų nacionaliniais genetiniais ištekliais;

Aplinkos ministerijai yra pavaldūs 8 regionų aplinkos apsaugos departamentai:

Kiekvieno regiono departamento uždaviniai ir vykdomos funkcijos yra vienodos. Departamentų pagrindinis uždavinys:

1. Ar Aplinkos ministerija, būdama pagrindine Lietuvos Respublikos Vyriausybės institucija, atsakinga už valstybės aplinkos apsaugos politikos įgyvendinimą ir koordinavimą, efektyviai vykdo savo funkcijas?

2. Ar savivaldybės turi pakankamai galių, kompetencijos, atliekant savo teises, pareigas ir funkcijas, įgyvendinti efektyvią aplinkos apsaugos politiką vietiniame lygmenyje?

3. Ar valstybinės institucijos, vykdydamos joms pavestas funkcijas ir uždavinius, pakankamai reguliuoja aplinkos apsaugą? Ar reikalavimus reiktų griežtinti bei išplėtoti institucijų atliekamų funkcijų spektrą?

4. Ar Lietuvos Respublikos institucijų ( Vyriausybės, Aplinkos ministerijos, įstaigų prie Aplinkos ministerijos, savivaldybių), atsakingų už aplinkos valdymą, veikla, funkcijos, interesai yra pakankamai suderinti? Ar efektyvus tarpinstitucinis bendradarbiavimas tiek horizontaliajame tiek vertikaliajame lygmenyje?

2. Aplinkos valdymą Lietuvoje vykdo Vyriausybė, Aplinkos ministerija, įstaigos prie Aplinkos ministerijos, Vyriausybė bei kitos įgaliotos valstybės institucijos.

6. Išnagrinėjus aplinkos valdymo institucijų uždavinius ir funkcijas, ir išsiaiškinus, jog institucijoms yra keliami aukšti reikalavimai įgyvendinant aplinkos valdymo politiką, galima daryti prielaidą, kad Lietuvos Respublikos institucijos efektyviai įgyvendina valstybės politiką aplinkos apsaugos srityje ir stengiasi kuo veiksmingiau atlikti joms pavestas funkcijas, kad būtų apsaugota aplinka, gyvūnija, gamtos resursai ir, kad jie būtų panaudoti kuo efektyviau, tausojant išteklius, kadangi aplinkos apsaugos klausimas yra ypač jautrus ir reikšmingas šiandienos visuomenėje.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2831 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Aplinkos valdymo sistema, institucijos jų uždaviniai ir funkcijos
    10 - 6 balsai (-ų)
Aplinkos valdymo sistema, institucijos jų uždaviniai ir funkcijos. (2015 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-valdymo-sistema-institucijos-ju-uzdaviniai-ir-funkcijos.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 13:39
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!