Aplinkos veiksnių poveikis žmogaus sveikatai


Aplinkos poveikis žmogaus sveikatai. Aplinkos veiksniai sveikatai. Aplinkos itaka sveikatai. Aplinkos veiksnių įtaka žmogaus sveikatai. Aplinkos taršos poveikis žmogaus sveikatai. Aplinkos itaka zmogaus sveikatai. Oras ir sveikata referatas. Sveikata referatas. Aplinkos veiksniu poveikis zmogui. Oru itaka sveikatai.

Įvadas. Oras. Užteršto oro poveikis žmogaus sveikatai. Oro taršos mažinimas. Akustinė tarša. Akustinės taršos poveikis žmogaus sveikatai. Akustinės taršos mažinimas. Elektromagnetinė spinduliuotė. Mobiliųjų telefonų poveikis sveikatai. Kompiuterių poveikis žmogaus sveikatai. Elektromagnetinės spinduliuotės mažinimas. Išvados. Literatūra.

Žmogaus sveikata net 20 % priklauso nuo aplinkos veiksnių. Aplinkos veiksniu apibūdinamas bet koks elementas, turintis tiesioginį arba netiesioginį poveikį gyviesiems organizmams. Tai gali būti užterštas oras, vanduo, klimato pokyčiai, triukšmas, kompiuteriai, mobilieji telefonai. Šiame darbe plačiau aptarsiu, mano nuomone, aktualiausius ir ypač keliančius pavojų žmogaus sveikatai aplinkos veiksnius. Tai užteršto oro, akustinės taršos bei elektromagnetinės spinduliuotės poveikis žmogaus sveikatai.

Oru kvėpuojame visą savo gyvenimą. Bet daugelis turbūt nesuprantame, kaip oro užterštumas, gali turėti poveikį žmogaus sveikatai. Pagalvokime. Daugelis išėję pasivaikščioti po ,,gryną orą“ grįžta su skaudama galva, kvėpavimo sutrikimais. Ar tai nėra užteršto oro poveikis sveikatai?

Kitas pavyzdys apie triukšmo įtaką. Kai nueiname į masinio susibūrimo vietas; prekybos centrą, viešą renginį ar tiesiog pereiname triukšminga gatve. Grįžę namo jaučiame nuovargį, tingumą, galvoje skamba keistas užesys, esame kamuojami įvairių negalavimų.

Tačiau yra ir ne toks akivaizdus poveikis žmogaus sveikatai, kurį turi elektromagnetinė spinduliuotė, kurią skleidžia mūsų nuolatiniai ,,pagalbininkai“ mobilieji telefonai ir kompiuteriai. Ar nejaučiame keisto akių perštėjimo ir niežulio po darbo su kompiuteriu? Labai svarbus mūsų sveikatą įtakojantis aplinkos veiksnys yra oras. Be oro žmogus gali išgyventi maždaug 5 min. Per savo gyvenimą žmogus įkvepia apie 800 mln. Kartų, todėl mums turi būti ne vis viena, kokiu oru kvėpuojame. Tačiau, visų pirma, išsiaiškinkime kas yra oras? Iš ko jis susideda?

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2193 žodžiai)
  • Monika
  • Aplinkos veiksnių poveikis žmogaus sveikatai
    10 - 1 balsai (-ų)
Aplinkos veiksnių poveikis žmogaus sveikatai. (2012 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-veiksniu-poveikis-zmogaus-sveikatai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 17:17
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo