Aplinkos vertinimo informacinių technologijų kursinis projektas


Įvadas. Aplinkos procesų modeliavimo taikymas. Matematinio modeliavimo principai (radioaktyvioji užtarša). Modeliavimo programų apžvalga ir palyginimas (oro taršos sklaida). Teršalų sklaidos modelio sudarymas tam tikro dydžio tūryje. Teršalų sklaidos dirvožemyje modeliavimo eigos aprašymas. Pagrindinis meniu ir duomenų įvedimas. Uždavinio modelio sudarymas. Teršalo charakteristikas apibūdinantys koeficientai. Pagrindinio kontūro braižymas. Užpildo charakteristikos ir jį apibūdinantys koeficientai. Vandens lygio nustatymas. Foninės koncentracijos įvedimas. Kontūrų ir sklaidos apribojimų nustatymas. Skaičiavimo tinklelio nustatymas. Skaičiavimo rezultatų peržiūrėjimas ir grafinės informacijos pateikimas. Rezultatai. Optimalių teršalų sklaidą dirvožemyje apibūdinantys parametrai ir jų įtaka skaičiavimo rezultatams. Išvados. Literatūra.

Tokios modeliavimo programos gali labai palengvinti aplinkos procesų tyrimą aplinkosaugoje bei leidžia prognozuoti procesų pabaigą. Atliekami tyrimai naudojant modeliavimo programas, parodo duomenis su mažu mėginių kiekiu. Tai leidžia nagrinėti tokius procesus, kurie natūraliais tyrimais dažnai neatliekami. Kursiniame projekte atliktas teršalų sklaidos dirvožemyje modeliavimas su kompiuterine programa „VS2DTI“. Modeliavimas įvykdytas 180x265 cm (71x104 inch) dydžio tūrio modelyje. Modelio dirvožemio tipas yra priesmėlis.

Dirvožemio modelio viršutiniame sluoksnyje išpilami teršalai, kurių koncentracija 190 mg/cm . Priėmiau, kad teršalai ant dirvožemio viršutinio sluoksnio buvo pilami 480 min. .

Vandeningas sluoksnis buvo 15 cm aukštyje nuo modelio tūrio apačios.

Teršalai į modelio tūrį pateko ne per visą paviršių, o per 80 cm (32 inch) atkarpą, esančią modelio paviršiaus viduryje.

Iš gautų modeliavimo rezultatų buvo matyti, kad :

Per pirmąsias 100 sekundžių teršalai dirvožemyje sklido pusapskritimiu;

Teršalai jau po 2100sek. įsiskverbė žymiai giliau, nei po 100 sekundžių;

Praėjus visam laikui, t.y. 480 minučių, teršalai jau pasiekė didžiausia pasklidimo ribą duotame dirvožemyje.

Esant nelaidžiam sluoksniui,kai sluoksnis buvo toliau nuo teršalų pylimo atkarpos, teršalai apniko nelaidųjį sluoksnį ir skverbėsi toliau į gilesnius dirvožemio sluoksnius.

Kadangi nelaidusis sluoksnis nepraleido teršalų, teršalai jį apniko.Ir tai parodė, jog nelaidusis sluoksnis pristabdė teršalų sklidimą.

Kai nelaidusis sluoksnis yra prie pat teršalų išpylimo atkarpos paviršiaus viduryje, teršalai negali pratekėti pro nelaidųjį vandeniui ir teršalams sluoksnį, todėl teršalų sklaida beveik neįvyko.

Tikslas šiame kursiniame projekte - susipažinti ir išmokti dirbti su ,,VS2DTI“ kompiuterine programa, kurioje nagrinėjama ir atliekama aplinkoje vykstančių procesų modeliavimas pagal duotas pradines sąlygas.

  • Aplinka Kursinis darbas
  • Microsoft Word 3606 KB
  • 2015 m.
  • 27 puslapiai (3855 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Aplinkos vertinimo informacinių technologijų kursinis projektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Aplinkos vertinimo informacinių technologijų kursinis projektas. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-vertinimo-informaciniu-technologiju-kursinis-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:38
×