Aplinkosauga sėkminga teismų praktika


Sėkimingas teismų praktikos pavyzdys , ginant viešąjį interesą aplinkosaugos srityje. Teismas nustatė. Pareiškėjas savo prašyme nurodė. Atsakovas atsiliepime į ieškinį nurodė. Tretieji suinteresuoti asmenys nurodė. Pirmos instancijos teismas nutarė. N u t a r i. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.

Paveldas ir jo apsauga – visame pasaulyje aktuali tem ir svarbi veiklos sritis. Paveldas saugojamas, tausojamas, valdomas ir naudojamas individo, vietovės, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu, siekiant suformuoti vietovės identitetą, palaikyti ir stiprinti kultūrinę įvairovę, skatinti tarpkultūrinį dialogą, ugdyti kūribiškumą ir gebėjimus, plėtoti ekonominį potencialą, pritraukti turistus ir pan.

Tiek šalies, tiek vietos valdžios institucijos ir bendruomenės nuolat ieško sprendimų, ką ir kaip būtina saugoti, kaip pussiasalis turi plėtotis, kaip tai reglamentuoti ir kontroliuoti. Tačiau, šio pussiasalio paveldosaugoje esama ir problemų. Neringos ir Klaipėdos miesto savivaldybių kompetencija ir reali veikla labiausiai reiškiasi rengiant ir tvirtinant teritorijų bendruosius, detaliuosius planus. Įsipareigojus prieš visą valstybę ir visa pasaulį saugoti unikalią vertybę – Kuršių neriją, bene aktualiausias ir svarbiausias dalykas tampa pačios Kuršių nerijos teritorijos planavimas.

Nepaisant Teritorijų planavimo įstatymo nuostatų, kilę konfliktai tarp vietos centrinės valdžios, viešojo administravimo institucijų ir žmonių dėl Kuršių nerijos infrastruktūros plėtojimo, statybų ir pan. ilgam užkirto kelią parengti ir tvirtinti Klaipėdos apskrities ( buvo rengiamas nuo 1994 m. – patvirtintas 2013 m.) ir Neringos savivaldybės (buvo rengiamas nuo 2006 m. – patvirtintas 2011 m.) bendruosius planus. Dėl to ne tik komplikuota saugoti šio pasaulio paveldo objektą, bet ir sudaromos sąlygos neteisėtoms statyboms. Tai rodo Preilos botelių atvejis. Problemų kyla ir ne tik dėl smulkių detaliųjų planų, pavienių projektų derinimo ar neteisėtų stątybų, bet ir dėl asminės Kuršių nerijos plėtojimo krypties.

Šiame darbe pasirinkau išanalizuoti Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo 2013 m. gruodžio 16 d. nutartį, kurioje dėl vietinės valdžios (Neringos savivaldybės) patvirtinto detaliojo plano ir kilo ginčas.

Teikdamas prašymą pareiškėjas nurodė šiuos pagrindinius atsakovo padarytus pažeidimus:

  • Teisė Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2924 žodžiai)
  • Sima
  • Aplinkosauga sėkminga teismų praktika
    10 - 6 balsai (-ų)
Aplinkosauga sėkminga teismų praktika. (2015 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkosauga-sekminga-teismu-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:44
×