Aplinkosauginiai ir socialiniai darnaus vystymosi tikslai ir rinkos trūkumai


Darnus vystymasis. Aplinkosauginiai tikslai. Aplinkos apsauga ir darnus vystymasis. Darnus vystymasis apima. Darnus vystymasis ekonomika, aplinkos apsauga ir socialinis. Aplinkosauga darnus vystymasis darbas. Aplinkosauginiai darnaus. Socialinis darnus vystymasis referatas. Darnus vystymasis referatai. Darnus vystymasis darbai.

Įvadas. Darnusis vystymasis. Rinka. Rinkos samprata. Įstatymai ginantys rinkos sistemą. Rinkų konkurencijos skatinimas. Turto ir pajamų perskirstymas. Išorinių poveikių reguliavimas. Pagrindinių išteklių perskirstymas teikiant visuomenines gėrybes. Ekonomikos stabilizavimas. Darnus vystymasis lietuvoje. Lietuvos darnaus vystymosi tikslai ir uždaviniai. Aplinkos kokybė. Oras. Vanduo. Kraštovaizdžio ir biologinė įvairovė. Atliekos. Socialinis vystymasis. Užimtumas. Skurdas ir socialinė atskirtis. Švietimas ir mokslas. Kultūros ir savitumo išsaugojimas. Atnaujinta nacionalinė darnaus vystymosi strategija. Išvados.

Ekonomikos ir verslo.

Mūsų pasirinkta tema yra – aplinkosauginiai socialiniai darnaus vystymosi tikslai ir rinkos trūkumai . Mes manome, kad tai labai aktualini problema šiais laikais. Yra būtina užtikrinti darnų vystymasi, kad išgyventume, šiais naujų technologijų ir pažangos laikais. Darnus vystymasis ( anksčiau vartotos sąvokos buvo: tvarioji plėtra, subalansuotas vystymasis) – tai plėtra, tenkinanti žmonijos reikmes dabar, neapribojant galimybių ateities kartoms tenkinti savąsias. Siekiant geresnės gyvenimo kokybės dabar ir ateityje, ekonomikos, socialinės raidos ir aplinkos apsaugos tikslai yra derinami ir papildo vienas kitą. Visuomenės darnaus vystymosi sąvoką pirmą kart buvo įvardyta 1987m. Pasaulio aplinkos ir komisijos ataskaitoje mūsų bendra ateitis .

šią temą mums padėjo nagrinėti d. Štreimikienės ir j. Ramanasuskienės knyga ekonominio augimo teorijos . Ten net buvo skyrelis tiksliai atitinkantis mūsų darbo temą – aplinkosauginiai socialiniai darnaus vystymosi tikslai ir rinkos trūkumai . Dar informacijos radome knygoje (projekte) nacionalinė darnaus vystymosi strategija . Taip pat daug informacijos radome internete. Ypač mums patiko aplinkos ministerijos tinklalapis (www. Am. Lt ), kur radome daug informacijos apie darnų vystymasi apskritai ir taip pat būtent apie Lietuvos darnų vystymasi. Taip pat padėjo ir kiti internetiniai tinklalapiai.

šiame darbe mes stengėmės, kuo išsamiau išnagrinėti mūsų pasirinktą temą. Pirmiausiai supažindinome su darnaus vystymosi samprata. T. Kas tai yra, kokia šios sampratos atsiradimo istorija ir kt. Toliau išsamiai aprašėme pačią rinką, nes ji yra neatsiejama nuo darnaus vystymosi. Taigi išnagrinėjome tokias temas: rinkos samprata, įstatymai, ginantys rinkos sistemą, rinkų konkurencijos skatinimas, turto ir pajamų perskirstymas, išorinių poveikių reguliavimas, pagrindinių išteklių perskirstymas teikiant visuomenines gėrybes ir ekonomikos stabilizavimas. Taip pat bandėme išnagrinėti išsamiau darnų vystymasi mūsų šalyje, Lietuvoje. Apibūdinome, kokia yra padėtis dabar mūsų šalyje su darniu vystymusi. Taip pat pateikėme atnaujintą nacionalinę darnaus vystymosi strategija. Pateikėme naujausius duomenis.

Savo darbe mes daugiausiai panaudojome aprašomąjį metodą. Bet taip darnusis vystymasis – ekonomikoje, sociologijoje, aplinkotyroje, politologijoje vartojama sąvoka, apimanti visumą metodų, kuriais siekiama užtikrinti vystymąsi, tenkinantį žmonių gerovę dabartyje nesumažinant žmonių gerovės galimybių ateityje.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2012 m.
  • 28 puslapiai (7204 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Aplinkosauginiai ir socialiniai darnaus vystymosi tikslai ir rinkos trūkumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Aplinkosauginiai ir socialiniai darnaus vystymosi tikslai ir rinkos trūkumai. (2011 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkosauginiai-ir-socialiniai-darnaus-vystymosi-tikslai-ir-rinkos-trukumai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 15:38
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo