Aplinkosauginiai mokesčiai Lietuvoje ir ES


Aplinkosaugos mokesčiai. Aplinkos mokesčiai. Aplinkosauga ir mokesčiai. Norvegijos aplinkosauga ir mokesciai. Aplinkosauga mokesčiai lietuvoje. 15.aplinkosauginiai mokesčiai lietuvoje ir es šalyse. Ekonominiai aplinkosaugos metodai. Aplinkosaugos mokesciai rusys. Es problemos referatai.

Įžanga. Aplinkos apsaugos problemos. Aplinkosaugos problemos lietuvoje. Aplinkosaugos problemos es ir pasaulyje. Aplinkos apsaugos politika. Ekonominiai aplinkos apsaugos metodai. Ekonominiai aplinkosaugos metodai lietuvoje. Ekonominiai aplinkosaugos metodai europos sąjungoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mus supančią aplinką galima suprasti įvairiai – kaip gamtinių išteklių ir sąlygų visumą, kuri supa ir veikia kasdieninius mūsų išteklius ir poreikius, kaip erdvę, kurioje žmogus gyvena, ar kaip žmonijos egzistavimo erdvę, susidedančią iš gamtos, visuomenės veiklos atsiradusių (arba labai pakitusių) objektų ir populiacijos. Žmogus turi teisę į aplinką, kurios kokybė sudaro sąlygas pilnaverčiam gyvenimui. Ir kiekvienas šaltinis sąvoką ,aplinka‘ apibrėžia skirtingai. Aplinkos mokslas – tarpdalykinis mokslas, tiriantis aplinkos cheminių, biologinių, fizinių elementų ir žmogaus tarpusavio sąveikas. Šis mokslas labiausiai yra koncentruotas į žmogaus veikiamos aplinkos nykimą ir taršą, taip pat vietinės reikšmės ir pasaulinės raidos įtaką biologinei įvairovei ir darniam vystymuisi.

Pagal teisiškai įgaliotą Lietuvoje apibrėžimą (Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymas), aplinka yra gamtoje funkcionuojanti tarpusavyje susijusių elementų (žemės paviršiaus ir gelmių, oro, vandens, dirvožemio, augalų, gyvūnų, organinių ir neorganinių medžiagų, antropogeninių komponentų) visuma bei juos vienijančios natūraliosios ir antropogeninės sistemos.

Žmogus į aplinką išmeta (išleidžia, paskleidžia) medžiagas, preparatus, organizmus ir mikroorganizmus, t. y. teršia aplinką, tuo neigiamai veikdamas gyvenimo kokybę ar ekosistemas. Todėl imtasi priemonių taršai mažinti ir užterštoms arba išnykusioms teritorijoms ar organizmas atstatyti. Taikomi įvairūs mokesčiai, priemonės, kontrolė ir švietėjiška sklaida natūralių gamtinių išteklių išlikimui užtikrinti. Lietuvoje ir Europoje ši veika yra ganėtinai skirtinga. Todėl šiame darbe norėtume išnagrinėti esminius aplinkosaugos principus Lietuvoje ir ES, bei pateikti jų skirtumus.

  • Microsoft Word 199 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3233 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaiga
  • Aplinkosauginiai mokesčiai Lietuvoje ir ES
    10 - 1 balsai (-ų)
Aplinkosauginiai mokesčiai Lietuvoje ir ES. (2012 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkosauginiai-mokesciai-lietuvoje-ir-es.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 06:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo