Aplinkosauginiai mokesčiai LT ir ES


Įvadas. Aplinkosauga. Aplinkosaugos principai. Ekonominis aplinkos apsaugos mechanizmas. Es aplinkosauga. Aplinkosauginiai mokesčiai Lietuvoje. Mokėtojai. Objektai. Tarifai. Aplinkosauginiai mokesčiai es. Išvados. Literatūros sąrašas.

Taigi su aplinka mes esame tiesiogiai susija kiekvieną savo gyvenimo dieną. Vieni žmonės ją saugo, tačiau kiti ją teršia, taip prastindami gyvenimo sąlygas tiek sau tiek būsimom kartom. Dėl to egzistuoja aplikosauga kuri rūpinasi oro švara, vandens švara, miškais, augalijos pasauliu bei gyvūnų pasauliu. Tam, kad visu tuo pasirūpinti yra reikalingi aplinkosauginiai mokesčiai kurie skatina mažiau teršti aplinką bei yra skirti užterštoms teritorijoms atstatyti.

Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įvedimas ir ėmimas yra grindžiamas tuo, kad gamtos ištekliai yra Lietuvos nacionalinis turtas, o žemės gelmės – išimtinė valstybės nuosavybė. Todėl valstybė, kaip gamtos išteklių savininkė turi gauti atitinkamą mokestį iš savo turto naudojimo.

Europos sąjungos šalyse aplinkosauginiai mokesčiai jau seniai yra ekonomiškai veiksminga priemonė paveikti vartotojus pirkti mažiau aplinkai žalingus produktus ir keisti savo elgesį apskritai.

2007 metais energijos mokesčiai sudarė 72%, transporto mokesčiai sudarė 24%, o taršos ir išteklių mokesčiai sudarė likusį procentą visų aplinkosauginių mokesčių 27-iose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Energijos mokesčiai sudarė didžiausią aplinkosauginių mokesčių dalį visose Europos Sąjungos šalyse, išskyrus Maltą. Didžiausios energijos mokesčių dalys buvo nustatytos Lietuvoje, Liuksemburge ir Čekijoje (93% bendrų aplinkosauginių mokesčių dydžio) ir Slovakijoje 90%. Didžiausios transporto mokesčių dalys buvo fiksuojamos Kipre (50% bendrų aplinkosauginių mokesčių dydžio), Maltoje 48% ir Airijoje 47%, o didžiausios taršos ir išteklių mokesčių dalys nustatytos Danijoje 31%, Nyderlanduose 17% ir Estijoje 14%.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1213 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rozze
  • Aplinkosauginiai mokesčiai LT ir ES
    10 - 8 balsai (-ų)
Aplinkosauginiai mokesčiai LT ir ES. (2015 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkosauginiai-mokesciai-lt-ir-es.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:13
×