Aplinkosaugos namu darbas 37 variantas


Aplinkos namų darbas.

Pirmas praktinis darbas 37 variantas. Automobilių srautų , judančių gatvėmis , į atmosferą išmetamų teršalų kiekių nustatymo metodika.


Darbo tikslas – susipažinti ir išmokti taikyti automobilių srautų, judančių gatvėmis, į atmosferą išmetamų teršalų kiekių nustatymo metodiką.

Viena iš skaičiavimo schemų, naudojamų automobilių transporto išmetamų teršalų masei nustatyti yra „Automobilių srautų, judančių gatvėmis, į atmosferą išmetamų teršalų kiekių nustatymo metodika“, patvirtinta 2005 metais [1].

Automobilių srautų, judančių gatvėmis, į atmosferą išmetamų teršalų kiekių nustatymo metodika leidžia apskaičiuoti galimas maksimalias vienkartines autotransporto emisijas ir gali būti taikoma visoms automobilių rūšims, eksploatuojamoms miestuose.

Autotransporto emisijų į atmosferą apskaičiavimo pradiniams duomenims naudojami automobilių srautų struktūros ir intensyvumo tyrimų rezultatai pagal pagrindines automobilių kategorijas ir klases:

M2 klasė - mikroautobusai, turintys daugiau kaip 8 sėdimas vietas keleiviams ir 1 sėdimą vietą vairuotojui, kurių bendroji leistina maksimali masė ne didesnė kaip 5 t.

M3 klasė - autobusai, turintys daugiau kaip 8 sėdimas vietas keleiviams ir 1 sėdimą vietą vairuotojui, kurių bendroji leistina maksimali masė didesnė kaip 5 t.

Praktinio darbo metu būtina apskaičiuoti į atmosferą iš automobilių patenkančių kenksmingų medžiagų kiekius. Pagrindinės kenksmingos medžiagos, kurias automobiliai išmeta į atmosferą, yra šios:

azoto oksidai (NOx), perskaičiuojami į NO2;

Transporto priemonių srauto MLi į atmosferą išmetamo i-tojo komponento kiekis nustatomas konkrečiai gatvei, kurioje automobilinių srautų struktūra ir intensyvumas kinta ne daugiau kaip 20 – 25%. Žymiai keičiantis automobilių srauto intensyvumui, gatvė suskirstoma į zonas, kurios toliau nagrinėjamos kiekviena atskirai.

Jeigu gatvė turi sankryžas, papildomai apskaičiuojamas išmetamų kenksmingų medžiagų kiekis MPi kiekvienos sankryžos zonoje. Būtina įvertinti, kad didžiausias kenksmingų medžiagų kiekis iš automobilio išsiskiria automobilį stabdant ir jam sustojant sankryžoje prieš draudžiamą šviesoforo signalą, taip patjam pradedant judėti užsidegus leidžiamam šviesoforo signalui. Tai sąlygojo būtinybę gatvėje prieš šviesoforus išskirti zonas, kuriose susidaro automobilių eilės, nes tuomet automobilių varikliai dirba laisva eiga tol, kol užsidega leistinas judėti šviesoforo signalas.

  • Aplinka Namų darbai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Mindaugas
  • 7 puslapiai (1570 žodžių)
  • Aplinkos namų darbai
  • Microsoft Word 56 KB
  • Aplinkosaugos namu darbas 37 variantas
    10 - 8 balsai (-ų)
Aplinkosaugos namu darbas 37 variantas. (2016 m. Balandžio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/aplinkosaugos-namu-darbas-37-variantas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:49