Aplinkosaugos politika


Aplinkosaugos politika. Aplinkosaugos poltikikos principai. Aplinkos ministerijos aplinkosaugos politika. ES finansinė parama. Aplinkosaugos politikos tendencijos ir perspektyvos. ES vandens apsaugos politika. Išvados. Literatūra.

Šiuo metu Lietuva, kaip ES narė, gyvena VI-ojoje 2001 – 2010 m. aplinkos apsaugosveiksmų programoje „Mūsų ateitis – mūsų pasirinkimas“. Šioje strateginėje programoje, kaip ir kituose aplinkos apsaugos strateginiuose dokumentuose, apibrėžtos prioritetinės veiklos sritys tam, kad būtų galima veiksmingai spręsti tiek visą pasaulį varginančias globalines problemas, tiek specifines problemas, sutinkamas Europos Sąjungoje, nacionaliniame ar vietiniame lygiuose. Akcentuojami keturi pagrindiniai aplinkosaugos sektoriai: klimato kaita, unikalių gamtos išteklių ir biologinės įvairovės apsauga, aplinka ir sveikata bei su balansuotos gamtos išteklių ir atliekų valdymas. Aktualiausi klausimai Lietuvos aplinkos apsaugos politikoje šiandien yra efektyvus gamtos išteklių valdymas ir atliekų tvarkymas, pavojaus žmonių sveikatai mažinimas, klimato kaitos ir jos padarinių sušvelninimas, biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsaugos užtikrinimas, šalies miškingumo ir miškų aplinkosaugos vertės didinimas, darnaus vystymosi principų įgyvendinimas ir kt. Šių problemų sprendimą reikėtų sieti su direktyvų, kurioms sutarti pereinamieji laikotarpiai, reikalavimų įgyvendinimu, Valstybės ilgalaikės raidos strategijos iki 2015 m. bei Nacionalinės darnaus vystymosi strategijos tikslų siekimu. O tai, be abejo, sietina su aplinkos apsaugos politikos tendencijomis ir perspektyvomis.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (729 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mantas
  • Aplinkosaugos politika
    10 - 4 balsai (-ų)
Aplinkosaugos politika. (2014 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkosaugos-politika.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 07 d. 17:01
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo