Aplinkosaugos statistinis tyrimas


Įvadas. Statistika ir aplinkosauga. Išmestų teršalų kiekio statistika. Santykiniai dydžiai. Santykiniai dinamikos baziniai dydžiai. Santykiniai dinamikos gandiniai dydžiai. Struktūros santykiniai dydžiai. Koordinacijos santykiniai dydžiai. Vidurkiai. Aritmetinis vidurkis. Progresyvinis vidurkis. Struktūriniai vidurkiai. Variacijos rodikliai. Variacijos užmojis. Vidutinis tiesinis nuokrypis. Dispersija. Vidutinis kvadratinis nuokrypis. Variacijos koeficientas ir jo interpretacija. Dinamikos eilučių analitiniai rodikliai. Absoliutus lygio padidėjimas/sumažėjimas. Didėjimo/kitimo tempas. Padidėjimo (prieaugio) tempas. Padidėjimo tempo 1% absoliuti reikšmė. Dinamikos eilučių vidutiniai kitimo rodikliai. Vidutinis dinamikos eilutės lygis. Vidutinis absoliutus padidėjimas/sumažėjimas. Vidutinis didėjimo tempas. Vidutinis padidėjimo tempas. Dinamikos eilučių lygių kitimo analizė. Intervalų sustambinimas. Slenkančiai vidurkiai. Išlyginimo pagal absoliutinių pokyčių vidurkį. Išlyginat pagal kitimo tempų vidurkį. Analitinė dinamikos eilučių išraiška. Ekstrapoliacija. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Mes nuolat vienokiu ar kitokiu būdu veikiame gamtą bei mus supančią aplinką: teršiame orą, vandenis, dirvožemį. Mokslo ir technikos pagalba- privalome saugoti gamtą, protingai ir racionaliai naudoti jos išteklius, galvodami ne tik apie dabartį, bet ir ateitį, busimas kartas. Šiandien aplinkosauga tampa pamatine viso pasaulio vertybe. Įvairios įmonė taip pat stengiasi prisidėti prie saugesnės aplinkos išlaikymo ateities kartoms. Aplinkos būklė yra vienas svarbiausių veiksnių, veikiančių žmogaus socialinę raidą, ekologinį saugumą ir valstybės patikimos plėtros perspektyvą. Už aplinką yra atsakingas kiekvienas.

DARBO OBJEKTAS – Aplinkosaugos statistinis tyrimas.

DARBO TIKSLAS – Ištirti išmetamųjų teršalų kiekio statistinius rodiklius.

DARBO UŽDAVINIAI:

1.Aptarti statistikos ir aplinkosaugos sąvoką.

2.Apskaičiuoti išmetamų teršalų kiekio santykinius dydžius.

3.Apskaičiuoti išmetamų teršalų kiekio vidurkius.

4.Apskaičiuoti išmetamų teršalų kiekio variacijos rodiklius.

5.Apskaičiuoti išmetamų teršalų kiekio dinamikos eilutes analitinius ir vidutinius rodiklius.

6.Nustatyti kitimo tendenciją.

7.Apskaičiuoti išmetamų teršalų kiekio ekstrapoliaciją.

8.Pateikti ir pakomentuoti statistinių rodiklių išvadas.

  • Aplinka Tyrimas
  • Microsoft Word 72 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (4430 žodžiai)
  • Gabija
  • Aplinkosaugos statistinis tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Aplinkosaugos statistinis tyrimas. (2014 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkosaugos-statistinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:31
×