Aplinkotyros ir statybinių medžiagų kolio atsakymai


Statybinių medžiagų ir dirbinių klasifikavimas. Statybinių medžiagų klasifikavimas pagal gamybinį naudojimą ir paskirtį. Optinė mikroskopija. Elektroninė mikroskopija. Terminės analizės tyrimo metodai. Molekulinės spektrinės analizės tyrimo metodai. Rentgenografiniai tyrimo metodai. Gamtinių medžiagų klasifikacija. Magminės uolienos ir statybinių medžiagų gamyba iš jų. Nuosėdinės uolienos ir statybinių medžiagų gamyba iš jų. Metamorfinės uolienos ir statybinių medžiagų gamyba iš jų. Betono atsparumo šalčiui prognozavimas pagal struktūrinius rodiklius ir vandens kinetiką. Statybinės keramikos žaliavos ir gamybos technologija. Keraminių gaminių klasifikavimas. Keraminiai gaminiai. Stiklo gamyba ir naudojimas statyboje. Stiklo gaminiai jų rūšys ir savybės. Statybinių kalkių rūšys ir savybės. Hidraulinės rišamosios medžiagos portlandcementis. Betono klasifikacija. Pagrindinės betono savybės ir naudojimas. Statybinių skiedinių klasifikavimas. Plastikai ir jų savybės. Plastikų perdavimo metodai. Statyboje naudojama mediena. Medienos savybės ir gaminiai. Termoizoliacinių medžiagų klasifikavimas. Metalų klasifikavimas ir savybės.

Autoklavinės statybinės medžiagos gaunamos kietinant autoklavuose. Autoklaviniai statybiniai gaminiai yra: akyto silikatbetonio gaminiai (akytojo silikatbetonio blokai), tankaus silikatbetonio gaminiai (silikatinės plytos) ir kt. Autoklavinės medžiagos kietėja esant 175-200°C.

rentgeno spektrinė analizė – labai mažų elementų kiekių nustatymas rentgeno spinduliuote;

Magminės uolienos yra seniausios. Ir skirstomos į: masyviąsias ir vulkaninės.

Masyviosios uolienos pagal susidarymo sąlygas skirstomos į: gelminės ir išsiliejusias.

Gelminės uolienos susidarė kristalizuojantis magmai giliuose žemės sluoksniuose, esant aukštai temperatūrai ir dideliam slėgiui. Šios uolienos yra kietos, tankios, stiprios. Gelminės uolienos yra:

2) sienitas. Tai yra magminė uoliena. Jame nėra kvarco, tačiau yra žėručio. Naudojamas vidaus apdailai gaminti ir jo Lietuvoje nerasta.

3) dioritas. Pilkos, tamsiai žalios ir juodos spalvos. Lengvai poliruojamas, todėl naudojamas apdailai. Atsparus šalčiui, smūgiams, mažai dūlėja. Juo išklojami keliai, užtvankų šlaitai.

4) gabras. T.y. magminė gelminė uoliena. Pilkos, tamsiai žalios, rudai žalios arba juodos spalvos. Yra labai patvari, sunkiai skaldoma ir pjaustoma, bet lengvai nupoliruojama uoliena. Naudojamas apdailai, skaldai, kelių dangai.

1) porfyras. Spalva yra geltona, rausva ir pilka. Atsparus šalčiui. Naudojamas skaldai gaminti, apdailai, dekoratyvinei dailei.

2) diabazas ir bazaltas. Jie naudojami gaminti kelių dangas, grįsti krantines, iš jų liejami akmens dirbiniai. Jie naudojami todėl, kad jų didelis tankis ir atsparūs gniuždymui.

3) trachitas. Spalva pilka, žalsvai pilka, gelsva ir rausva. Statyboje naudojamas kaip gamtinis akmuo. Apdailai mažiau tinka, nes sunkiai nupoliruojamas.

2. diabazas ir bazaltas. Jie naudojami gaminti kelių dangas, grįsti krantines, iš jų liejami akmens dirbiniai. Jie naudojami todėl, kad jų didelis tankis ir atsparūs gniuždymui.

3.trachitas.Statyboje naudojamas kaip gamtinis akmuo. Apdailai mažiau tinka, nes sunkiai nupoliruojamas.

Vulkaninės puriosios uolienos tai vulkaniniai tufai (vulkaniniai pelenai, vulkaniniai smėliai ir pemza). Jų spalva ruda t.y. vulkanų išmesti produktai. Šios uolienos naudojamos kaip užpildai gaminti betonus.

Nuosėdinės uolienos skirstomos į: 1) mechaninės; 2) chemogeninės; 3) organogeninės.

Biriosios mechaninės nuosėdinės uolienos yra skalda, molis, žvyras, smėlis. Šios uolienos naudojos molis – keramikai, cementui gaminti. Smulkūs smėliai – skiediniams, silikatiniams dirbiniams, stiklui. Žvyras ir smėlis daugiausia naudojami keliams tiesti, betonams ir skiediniams.

  • Microsoft Word 1476 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (2098 žodžiai)
  • Regimantas
  • Aplinkotyros ir statybinių medžiagų kolio atsakymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Aplinkotyros ir statybinių medžiagų kolio atsakymai. (2014 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkotyros-ir-statybiniu-medziagu-kolio-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 16:27
×