Aplinkotyros laboratorinių darbų pristatymas


Aplinkotyros laboratorinių darbų pristatymas. Laboratorinis darbas Nr. Saugos taisyklės aplinkotyros laboratorijoje. Laboratorinis darbas Nr. Nitritų ir nitratų kiekio nustatymas. Laboratorinis darbas Nr. Amonio jonų NH4+ (-)mlg/l nustatymas. Laboratorinis darbas Nr. Triukšmo lygio matavimas aplinkoje. Laboratorinis darbas Nr. Transporto intensyvumo tyrimas. Laboratorinis darbas nr. Vandens skaidrumo nustatymas. Laboratorinis darbas nr. Vizualinis vandens spalvos nustatymas. Išvados.


Tirdami Kulpės ir Rekyvos ežero vandenyje esantį nitratų ir nitritų kiekį nustatėme, kad jo yra 0,02mg/l. Baigus tyrimą buvo matomi aiškūs rezultatai. Vanduo yra tinkamas vartojimui. Geriant šitą vandenį nėra pavojaus sveikatai. Tačiau pasitaiko kartais ir išimčių, gali būti kenksminga ir 0,2mg/l kiekis.

Mūsų tiriamajame vandenyje buvo 0,05 ir daugiau nitritų. Spalva: šviesiai violetinė. Tad galime padaryti išvadą, jog vanduo tikrai labai užterštas ( viršija nitritų leistiną normą) ir yra netinkamas kasdieniam naudojimui.

Išmatavome garso lygį Vilniaus – Ežero gatvių sankryžoje. Didžiausias išmatuotas garsas buvo 90,6 dBA. Išmatuotas garsas buvo net 24,6 karto didesnis, nei yra leidžiamas. Greitis priklauso nuo transporto priemonės matmenų, galios, jos tvarkingumo. Transporto priemonė kelia didesnį triukšmą, nei yra leidžiamas tam tikroje teritorijoje, jeigu ji yra techniškai netvarkinga, yra per staigus įsibegėjimas, per didelis greitis. Taigi norint išvengti triukšmo lygio padidėjimo reikėtų savo transporto priemonę padaryti techniškai tvarkingą, važiuoti ja tinkamai, nepažeidžiant įstatymų. Taip pat reikėtų riboti transporto priemonių eismą tam tikromis valandomis, statyti garsą nukreipiančias sienas, laikytis saugumo bei tvarkos reikalavimų.

Transporto intensyvumą tyrėme Draugystės prospekte, ryte 8:28h.

  • MS PowerPoint 1504 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (551 žodžiai)
  • Universitetas
  • M
  • Aplinkotyros laboratorinių darbų pristatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Aplinkotyros laboratorinių darbų pristatymas. (2018 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkotyros-laboratoriniu-darbu-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 07 d. 00:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo