Apple Iphone referatas


Marketingo referatas.

Įvadas. Apple iphone rinkos segmentavimo kriterijai pagal pirkėjų išorinius požymius ir jų elgesį prekės atžvilgiu. tikslinė rinkos parinkimas, pirkėjo apibūdinimas. Apple iphone charakterizavimas, išskirtinumo akcentavimas. Įvertinus kainų strategijų tikslus, parinkome apple iphone taikomą strategiją. Apple iphone pateikimo (paskirstymo) būdas. Rėmimo veiksmai. Rėmimo priemonės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas - atlikti marketingo komplekso analizę, t.y. parinkti „Iphone“ tikslinę rinką, kainos strategiją, pateikimo būdą ir rėmimo veiksmus.

Darbo uždaviniai:

Charakterizuoti „Iphone“. Akcentuoti jo išskirtinumą.

Nurodyti „Iphone“ pateikimo (paskirstymo) būdą.

Aprašyti ir pagrįsti rėmimo veiksmus, kuriuos tikslinga taikyti „Iphone“. Parinkti konkrečias rėmimo priemones.

1. APPLE IPHONE RINKOS SEGMENTAVIMO KRITERIJAI PAGAL PIRKĖJŲ IŠORINIUS POŽYMIUS IR JŲ ELGESĮ PREKĖS ATŽVILGIU. TIKSLINĖ RINKOS PARINKIMAS, PIRKĖJO APIBŪDINIMAS

Remiantis rinkos segmentavimo kriterijais pagal pirkėjų išorinius požymius pirmiausia turime juos analizuoti pagal geografinį kriterijų. Vartotojai skirstomi į tam tikras grupes, miesto ar kaimo gyventojai, išskiriamos administracinės teritorijos, taip pat naudoti geografinį segmentavimą galime ir pagal klimato zoną. Būtent mūsų atveju, kai tirima vietovė yra Lietuva, tikslingiausia būtų naudoti segmentavimo pagal miesto ir kaimo bei administracinės teritorijos būdą.

Taip pat tiriant rinkos segmentavimą, atsižvelgsime į demografinius aspektus. Neretai rinka yra segmentuojama pagal žmonių amžių, lytį, užsiemimą, išsilavinimą, pajamas ir pan. Kiekvienas šis demografinis aspektas gali padėti išskirti įvairius segmentus, nes vienos prekės ir paslaugos paklausios tarp vyrų, kitos tarp moterų ar panašiai. Būtent mūsų tiriamoje situacijoje, didelis dėmesys bus skirtas į amžiaus, šeimos pajamų, išsilavinimo ir užimamų pareigų (darbo pobūdžio) segmentavimo sritis.

Galiausiai išskiriame trečiajį segmentavimo pagal pirkėjų išorinius pažymiųs būdą - psichografinis segmentavimas. Šis būdas remiasi vartotojų skirstymu į grupes pagal psichologinius požymius. Išskiriami tokie požymiai kaip:

Nuostatos tam tikrų prekių atžvilgiu ("Aš niekada nepirksiu tokios prekės", "Be šios prekės aš neįsivaizduoju kasdienės savo buities")

Svarbiausi asmenybės požymiai (Pvz.: Konservatyvumas - "Visą gyvenimą naudojau Nokia telefoną ir toliau naudosiu tik Nokia telefonus")

Elgsenos požymiai (Pvz.: pirkimo įpročiai - mobiliojo ryšio telefoną perkame iš salono ir pasirašome terminuotą sutartį, sutarčiai pasibaigus vėl atsinaujiname aparatą ir pratęsiame sutartį)

Mūsų analizuojamos prekės atžvilgiu psichografinis segmentavimas gali būti pasirenkamas skirstant vartotojus į grupes pagal jų elgseną. Vienas iš reikšmingų aspektų mūsų tiriamos prekės atžvilgiu būtų gyvenimo stilius. Tai būtų grupė žmonių nuolat besidominčių naujomis technologijomis, gyvenantiems aktyvų gyvenimo būdą kur nuolatos reikalingos išmaniojo telefono funkcijos, bei visa tai norintiems su savimi nuolatos turėti stiliaus detalę.

Rinkos segmentavimas pagal vieną požymį dažniausiai nesuteikia išsamios informacijos. Dėl šios priežasties reikėtų derinti kelis segmentavimo būdus - demografinį, geografinį ir psichografinį. Remiantis šiais segmentavimo požymiais toliau išskirsime tikslinę rinką ir apibūdinsime pirkėją. Kaip ankščiau aptarėme, mūsų analizuojamos prekės pirkėjas turėtų būti:

  • Marketingas Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Vestinute
  • 15 puslapių (2581 žodis)
  • Marketingo referatai
  • Microsoft Word 75 KB
  • Apple Iphone referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Apple Iphone referatas. (2016 m. Vasario 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/apple-iphone-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:35