„Apranga“ ilgalaikio mokumo rodiklių analizė


Įvadas. Ilgalaikio mokumo rodikliai. Ilgalaikio Mokumo Rodiklio Samprata. Ilgalaikio Mokumo Rodikliai. Formulės Naudojamos Praktinėje Dalyje. Ilgalaikio mokumo rodiklių analizė ab ,,apranga‘‘. Ab ,,Apranga‘‘ Pristatymas. Akcinės Bendrovės ,,Apranga‘‘ Ilgalaikio Mokumo Analizė. Išvados ir siūlymai. Literatūra.


Darbo objektas: ilgalaikio mokumo rodiklių analizė

Darbo tikslas: išsiaiškinti ilgalaikio mokumo rodiklių analizės svarbą bei rodiklius ir atlikti akcinės bendrovės „Apranga“ grupė, ilgalaikio mokumo rodiklių analizę;

Darbo uždaviniai:

Aprašyti ilgalaikio mokumo analizės svarbą įmonėje;

Išsiaiškinti kas yra finansinis svertas ir ilgalaikis mokumas;

Akcinės bendrovės ,,Apranga‘‘ grupė pristatymas, valdymo bei veiklos charakteristika.

Nustatyti akcinės bendrovės „Apranga“ ilgalaikio mokumo rodiklių reikšmes;

Išsiaiškinti kokios yra pagrindinės priežastys lėmusios rodiklių pasikeitimus;

Darbo metodai: Teorinės ir mokslinės literatūros ir kitos informacijos analizė, grupavimas ir lyginimas, grafinis duomenų vaizdavimas.

Darbo struktūra: Darbą sudaro teorinė ir praktinė-analitinė darbo dalys. Teorinėje dalyje aprašomi ilgalaikio mokumo rodikliai, vadovaujantis įvairiais literatūros šaltiniais. Praktinėje, analitinėje dalyje analizuojami AB „Apranga“ ilgalaikio mokumo rodikliai vadovaujantis teorinėje dalyje išnagrinėta medžiaga.

Ilgalaikis mokumas, kuris skaidomas į pagrindinius penkis rodiklius (bendrasis skolos rodiklis, skolos grąžinimo koeficientas. ir kt.)

Jeigu įmonės negali laiku padengti ilgalaikių įsipareigojimų, ji tampa nemoki ir turi būti reorganizuojama arba likviduojama.

Įmonė nemoki = Nuosavas turtas < Ilgalaikiai ir trumpalaikiai įsipareigojimai.

Įmonės mokumas parodo finansinę jos būklę. Įmonės mokumo ir pelningumo sąryšį galima pavaizduoti schematiškai.

Į pirmą schemos langelį turėtų patekti visos geriausios įmonės, t.y. pelningos ir mokios (+;+). Į ketvirtą langelį, priešingai, patenka blogiausios įmonės, kurių veikos tęstinumas yra beviltiškas, nes jos ir nemokios, ir nepelningos (-;-), todėl negali ilgai egzistuoti ir paprastai bankrutuoja.

Antrame langelyje esančios įmonės pelningos, bet mokios (+;-). Trečio langelio įmonės , priešinai, nepelningos, bet mokios (-;+). Taigi jos turi gerinti savo veiklą ir siekti įveikti arba savo nemokumą (esančios antrame langelyje), arba savo nuostolingumą- esančiame trečiame langelyje.

Ilgalaikio mokumo rodiklių grupei priskirtini šie rodikliai:

Pagrindiniu ilgalaikio mokumo rodikliu laikomas bendrasis skolos koeficientas dar vadinamas kapitalo arba turto įsiskolinimo rodikliu. Šis rodiklis apskaičiuojamas pagal šią formulę:

Taip pat analizuojant įmonės ilgalaikį mokumą apskaičiuojamas skolos ir pastoviojo kapitalo koeficientas, jis apskaičiuojamas taip:

  • Microsoft Word 1677 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4615 žodžiai)
  • Universitetas
  • Goda
  • „Apranga“ ilgalaikio mokumo rodiklių analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
„Apranga“ ilgalaikio mokumo rodiklių analizė. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/apranga-ilgalaikio-mokumo-rodikliu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 14:22
×