Aprangos ir tekstilės pramonė


Aprangos ir tekstilės pramonė. Šis sektorius yra svarbi Europos pramonės dalis. Aprangos ir tekstilės sektorius apjungia 3 pramonės šakas tekstilės gaminių gamybos. Tekstilės ir drabužių (arba T ir D) pramonė yra įvairi ir nevienalytė pramonė. Drabužių ir tekstilės bendrovės pernai eksportavo gaminių už. Lietuvos tekstilės pramonė yra viena iš didžiausių šalies eksportuotojų. Tekstilė. Tekstilės pramonė pasaulyje yra labai išsivysčiusi. Lietuvos tekstilės institutas. Institute užsiimta tyrimais. Utenos trikotažas. AB „Utenos trikotažas“ – didžiausia Rytų Europos įmonė. Lelija. AB „Lelija“ yra didžiausia ir moderniausia siuvimo įmonė Lietuvoje. Vilkma. Vilkma AB – aukštos kokybės vyriškų ir moteriškų marškinių gamintojas. A grupė“ (Jonava). Uab A grupė - Lietuvos lengvosios pramonės įmonė. AČIŪ UŽ DĖMĖSĮ !

Šis sektorius yra svarbi Europos pramonės dalis. Jis daro įtaką ekonomikai ir daugelio ES-27 regionų socialinei gerovei. Remiantis naujausiais struktūriniais duomenimis, 2006 m. veikė 220 000 bendrovių, kuriose dirbo 2,5 mln. žmonių ir kurių apyvarta siekė 190 mlrd. eurų. Tekstilės ir drabužių sektorius sudaro 3 proc. Europos gamybos pridėtinės vertės.

Drabužių ir tekstilės bendrovės pernai eksportavo gaminių už 2,27 mlrd. Lt, ir pagal eksporto pokytį aplenkė iki tol lyderiavusias grūdų, chemijos, medienos bendroves. Visų Lietuviškų prekių eksportas pernai augo 6,5%, ir siekė 84,8 mlrd. Lt.

  • MS PowerPoint 553 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (488 žodžiai)
  • Eva147147
  • Aprangos ir tekstilės pramonė
    10 - 3 balsai (-ų)
Aprangos ir tekstilės pramonė. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/aprangos-ir-tekstiles-pramone.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 02:55
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo