Aprūpinimo logistika kursinis darbas


Įvadas. Aprūpinimo logistika tarptautinio verslo kontekste. Aprūpinimo logistikos uždaviniai, strategija ir valdymas. Aprūpinimo logistika Lietuvos įmonėse. Pasiūlymai / komentarai. Išvados. Literatūra. Priedai.

Vienas iš svarbiausių veiksnių verslo valdyme yra logistika. Teisingai pritaikant logistikos teorinius ir praktinius aspektus, įmonė gali pasiekti savo tikslų ir būti sėkminga. Šiame darbe analizuosime kiekvienai įmonei labai svarbią logistikos funkcinę sritį: aprūpinimo logistiką bei jos valdymą, tarptautiniame, bei nacionaliniame aspektuose. Aprūpinimo logistika- tai veikla, apimanti įmonės apsirūpinimą įvairiais ištekliais (žaliavomis bei reikalingomis medžiagomis ir paslaugomis), reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje, informacijos ir transportavimo organizavimą su tiekėjais, kad aprūpinimo poreikis būtų įgyvendintas.

Darbo tikslas – pateikti informaciją, kaip aprūpinimo logistika yra vykdoma tarptautiniame bei nacionaliniame kontekste.

Darbo uždaviniai – išanalizuoti aprūpinimo logistikos vykdymą tarptautiniame versle bei Lietuvoje, nustatyti jos uždavinius ir strategijas.

Aprūpinimo logistika tarptautinio verslo kontekste

Tarptautinė produkcijos gamyba – multinacionalinis aprūpinimas. Siekiant įgyvendinti multinacionalinę strategiją, būtina logiškai valdyti prekių (žaliavų, pusgaminių bei gatavos produkcijos) srautus tarp gamybos vietų.

Siekiant įgyvendinti pagrindinius logistikos tikslus daugelis kompanijų ir net šalių ar organizacijų savo lėšas skiria daugiamilijoninių projektų įgyvendinimui. Pvz.:

Magistralė Yiwu-Madridas yra ilgiausia pasaulyje geležinkelio linija, nutiesta siekiant sumažinti tarptautinės logistikos kaštus ir sutrumpinti pristatymo laiką (1 priedas);

Nauji krovininiai traukiniai „Šeštokai Express“ (4 priedas).

Siekiant užtikrinti sistemingą tarptautinės logistikos veiklą, tarptautinė logistika yra reguliuojama daugelio įstatymų ir sąlygų, pvz.: Prekių pristatymo sąlygos „INCOTERMS“.

Norint sėkmingai vystyti tarptautinę logistiką taip pat dėmesys turi būti atkreipiamas į transporto koridorius ir kanalus.

Negana to, norėdamos „įsilieti“ į tarptautinio aprūpinimo logistikos vandenis įmonės turi susipažinti su integravimosi į rinką būdais.

Kiekvienai gaminančiai įmonei reikalingi tam tikri ištekliai priklausantys nuo pačios produkto gamybos, todėl šioje įmonės dalyje ir veikia aprūpinimo logistika. Ši veikla padeda įmonei organizuoti atitinkamai reikalingų žaliavų kiekį, kuris būtų pristatytas ir turimas tam tikru laiku tam tikroje vietoje. Aprūpinimo logistika yra labai svarbi, nes sprendžia medžiagų pristatymo iš aprūpinimo į įmonių sandėlius planavimo ir vykdymo uždavinius.

Svarbu kad įmonė konkrečiai nustatytų ir įvertintų materialiuosius išteklius ir įvertintų jų kiekybinį poreikį. Prekės gali būti skirstomos pagal konkrečią įmonės veiklą ir riziką.

Taigi vertinant tai jog strateginiai produktai daro didelę įtaką įmonės rezultatams ir yra susijusi su aprūpinimo rizika, reikia būtinai tiksliai prognozuoti poreikius, ištirti ir išanalizuoti rinką, palaikyti gerus ir ilgalaikius ryšius su tiekėjais ir atlikti būtinąjį planavimą. Taip pat įmonės valdyme didelę rizika sudaro deficitiniai produktai, todėl reikia užtikrinti kokybę, kontroliuoti tiekėjus ir užtikrinti atsargas. Įmonei reikšmingi produktai didelę įtaką daro rezultatams, todėl reikia pasirinkti tinkamus tiekėjus, kurti tikslinę derybų ir kainų strategiją, bandyti pirkti skirtingose rinkose ir kt. Ir paskutinieji nekritiniai produktai daro mažą įtaką tiek įmonės rezultatams tiek aprūpinimo rizikai, todėl paprasčiausiai reiktų atkreipti dėmesį į užsakomą prekių kiekį ir atsargas.

pagrindiniai gamybinio ir negamybinio pobūdžio ištekliai ( gamybos įranga, transporto priemonės, informacinės technologijos, paslaugos ir pan. )

gamybinės paskirties materialieji ištekliai (žaliavos, pagrindinės ir pagalbinės medžiagos, kuras, elektra)

negamybinės paskirties materialieji ištekliai (biuro technika, programinis aprūpinimas, paslaugos)

Aprūpinimo logistikoje rinkos tyrimų uždavinys – palyginti pirkėjo ir tiekėjo paklausą ir pasiūla. Nustatyti poreikiai ir tiekėjo pajėgumas padeda sudaryti pirkimo portfelio matricą. Sekančio etapo sukvalifikuotos prekės yra strateginė produkcija pirkimo portfelio matricoje – skiriamos į strateginę poziciją. Pirkimo portfelio matricą sudaro trys sferos, kiekvienai iš jų priskiriamos pagrindinės kryptys : nugriebimas, svarstymas, išskirstymas. Kiekviena iš krypčių, skirtingai veikia kiekį, kainą, tiekėjų pasirinkimą, atsargas, gamyba, transportavimą ir kt.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3214 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Aprūpinimo logistika kursinis darbas
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aprūpinimo logistika kursinis darbas. (2015 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/aprupinimo-logistika-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 15:14
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo