Apsauga nuo elektros, pirmoji pagalba


Apsauga nuo elektros. Veiksniai, įtakojantys elektros srovės poveikio pasekmes. Ii veiksnys. Srovės rūšis ir dažnis. Iii veiksnys. Srovės tekėjimo žmogumi laiko faktorius. Iv veiksnys. Širdies veiklos ciklo ir srovės įjungimo momentas. V veiksnys. Sveikatos būklė ir nuovargis. Vi veiksnys. Srovės kelias žmogumi. Vii veiksnys. Išorės veiksniai. Prisilietimas prie aktyviųjų dalių trifaziame tinkle. Izoliacijos taikymas, normavimas ir kontrolė. Įnulinimas. Jo veikimas ir taikymas. Apsaugos aparatų suveikimo sąlygos. Didžiausios žmogui leistinosios įtampos ir srovės. Apsauginis įžeminimas. Elektros įrenginio įžeminimas. Įžemintuvų konstrukcijos. Apsaugos nuo elektros priemonės ir jų naudojimo tvarka. Signalinių spalvų ir ženklų naudojimas. Rankinės elektros mašinos, įrankiai ir kilnojami šviestuvai. Darbo su rankinėmis elektros mašinomis ir įrankiais metu draudžiama:. Reikalavimai naudojantis kilnojamaisiais elektros šviestuvais:. Elektrotechnikos darbuotojai ir jiems keliami reikalavimai. Pirmoji pagalba nukentėjus nuo elektros srovės.

Iš viso per vieną minutę būtina atlikti ne mažiau kaip 10 įpūtimų ir 60 širdies suspaudimų.

Kai gaivinama dviese, po vieno įpūtimo, trunkančio 1 s, seka 5 širdies suspaudimai. Įpūtimai ir širdies suspaudimai turi būti tiksliai suderinti. Negalima spausti krūtinės ląstos, jai kylant įpūtimo metu. Paspausti galima jai leidžiantis. Per vieną minutę būtina atlikti ne mažiau kaip 12 įpūtimų ir 60 širdies suspaudimų.

  • Sauga Konspektas
  • Microsoft Word 893 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (4666 žodžiai)
  • Jonas
  • Apsauga nuo elektros, pirmoji pagalba
    10 - 3 balsai (-ų)
Apsauga nuo elektros, pirmoji pagalba. (2013 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsauga-nuo-elektros-pirmoji-pagalba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 17:53
×