Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės ir nuo nuodingų medžiagų poveikio


Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės ir nuo nuodingų medžiagų poveikio. Tikslas. Uždaviniai. Įvadas. Alfa dalelės. Beta dalelės. Gama spinduliai. Alfa, beta ir gama spindulių skvarbumas. Rentgeno spinduliai. Rentgeno spindulių gavimas. Kosminiai spinduliai. Poveikis žmogaus organizmui. Apsauga. Apsaugos priemonių klasifikacija. Veiksmai, esant radiacijos pavojui. Kenksmingos cheminės medžiagos. Apsauga. Išvados. Naudoti šaltiniai.

Išsiaiškinti apsaugą nuo jonizuojančios spinduliuotės ir nuo nuodingų medžiagų poveikio.

Apžvelgti jonizuojančios spinduliuotės daleles, sužinoti jonizuojančios spinduliuotės ir nuodingų medžiagų poveikį ir apsaugojimo priemones.

Jonizuojanti spinduliuotė turi genetinį poveikį. Jos pasekmės persiduoda kitoms kartoms. Kaip mes šia spinduliuotę gauname? Vienas iš šaltinių radioaktyvusis fonas. Augaluose jų daug pvz: arbatoje, grybuose...Vienas iš atvejų radioaktyviam fonui buvo Černobilio elektrinės sprogimas. Jų leistinas poveikis viršijo 100 kartų, todėl tas likęs poveikis ir dabar jaučiamas žmonėse. Produktai taip pat turi tą radioaktyvių medžiagų kiekį. Jie vartojami kartais nelegaliai (tabakas, arbata ir pan.).

Jonizuojančiąja spinduliuotę sudaro alfa (a) ir beta (P) dalelės, gama (y) ir rentgeno spinduliai, kosminiai spinduliai. Galima tiek vidinė, tiek išorinė žmogaus organų apšvita. Į žmogaus organizmą radioaktyvios medžiagos gali patekti pro nosį, burną, atviras žaizdas ir švitinti iš vidaus. Nuo jos galima apsisaugoti kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis (respiratoriai - nuo radioaktyvųjų dulkių, bakterijų ir dūmų, dujokaukės - nuo nuodingųjų medžiagų), taip pat naudojami lietpalčiai, kostiumai, kurių medžiaga padengta specialiomis dujoms ir garams nelaidžiomis plėvelėmis. Apsisaugoti nuo nuodingųjų medžiagų, naudojamos filtruojamosios dujokaukės, izoliuojamieji kvėpavimo aparatai, odos apsaugos priemonės.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 254 KB
  • 2014 m.
  • 26 puslapiai (1309 žodžiai)
  • Nijolė
  • Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės ir nuo nuodingų medžiagų poveikio
    10 - 4 balsai (-ų)
Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės ir nuo nuodingų medžiagų poveikio. (2014 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsauga-nuo-jonizuojancios-spinduliuotes-ir-nuo-nuodingu-medziagu-poveikio.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:14
×