Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės skaidrės


Tikslas išanalizuoti apsaugą nuo jonizuojančios spinduliuotės ir kenksmingų medžiagų poveikio. Uždaviniai Susipažinti su jonizuojančios spinduliuotės ir kenksmingų medžiagų sąvokomis. Mūsų aplinka sudaryta iš atomų – mažiausių nedalomų dalelių. Jonizuojančioji spinduliuotė. Spinduliuočių rūšys. Gamtoje yra dvi spinduliuotės rūšys nejonizuojančioji. Išskiriamos pagrindinės jonizuojančiosios spinduliuotės rūšys. Rentgeno spinduliuotė Alfa (?) spinduliuotė Beta (?) spinduliuotė Gama (?) spinduliuotė. Išorinė ir vidinė apšvita. Jonizuojančiosios spinduliuotės poveikis žmogaus organizmui priklauso nuo spinduliuotės šaltinio padėties žmogaus organizmo atžvilgiu. Poveikis žmogui. Jonizuojančioji spinduliuotė, daro neigiamą poveikį žmogaus ir kitų gyvų organizmų ląstelėms. Tiesioginis jonizuojančiosios spinduliuotės poveikis. Apsaugai nuo jonizuojančiosios spinduliuotės naudojamos teisinės (normos, taisyklės ir t. Apsauga nuo jonizuojančiosios spinduliuotės. Apsisaugojimas nuo išorinės apšvitos gyventojams. Išorinę apšvitą sukelia jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai, esantys šalia žmogaus. Apsisaugojimas laiko trukme. Apšvita yra tiesiog proporcinga laikui. Apsisaugojimas nuo vidinės apšvitos. Norint apsisaugoti nuo vidinės apšvitos. Apsaugos priemonės. Maistui nenaudoti radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų produktų. Taikant radiacinių ir branduolinių avarijų prevencines priemones bei likviduojant avarijų padarinius. Kenksmingos cheminės medžiagos. Kenksmingos cheminės medžiagos. Pagal pavojingumą sveikatai. Kancerogeninės medžiagos ir. Daugeliu atveju, apsinuodijus cheminiais preparatais, pasireiškia šie bruožai. Galvos svaigimas. Yra išskirti trys pagrindiniai saugos reikalavimai. Numatyti ir taikyti. Labai svarbu žinoti kenksmingų cheminių medžiagų pavojingumą, rizikos pobūdį ir būtinas saugos priemones. Prevencinė veikla, užtikrinanti saugumą, tai. Gamybą organizuoti taip, kad darbuotojai neturėtų tiesioginio sąlyčio su kenksmingomis medžiagomis. Išvados. A Jonizuojančioji spinduliuotė. Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės galima atstumu, laiko trukme bei priedanga. Literatūros sąrašas. Ramonas Z. , Čikotienė D. Žmonių sauga. VŠĮ Šiaulių universiteto leidykla. Dėkojame, kad išklausėte!

Maistui nenaudoti radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų produktų; vandenį imti iš vandentiekio ar apsaugoto šulinio; naudoti dujokaukes, o kai jos nėra – respiratorių R, dulkėkaukę ar vatos ir marlės raištį; odos apsaugai – drabužiai su užsegtomis visomis sagomis ir kabliukas, specialūs galvos gobtuvai, guminės medžiagos pirštinės; akių apsaugai – specialūs akiniai.

Pagal pavojingumą sveikatai kenksmingos medžiagos ir preparatai klasifikuojami: labai toksiškos medžiagos ir preparatai (T+); toksiškos medžiagos ir preparatai (T); kenksmingos medžiagos ir preparatai (Xn); ardančios (ėsdinančios) medžiagos ir preparatai (C) dirginančios medžiagos ir preparatai (Xi) jautrinančios medžiagos ir preparatai (Xn).

Kancerogeninės medžiagos ir preparatai (T) mutageninės medžiagos ir preparatai (T)(Xn) toksiškos reprodukcijai medžiagos ir preparatai (T) (Xn).

3. Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės galima atstumu, laiko trukme bei priedanga. Galimos priemonės ekranai, specialūs drabužiai, tam tikros atsargos priemonės, tokios kaip, nevartoti užterštų maisto produktų ir vandens, laikytis atokiau nuo užterštos vietos.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 746 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (1168 žodžiai)
  • Emilija
  • Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės skaidrės. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsauga-nuo-jonizuojancios-spinduliuotes-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:52
×