Apsauginiai ekrano filtrai


Ekrano filtras. Kompiuterio ekrano filtras. Monitoriaus filtras. Monitorių filtrai. Apsauginis ekranas kompiuteriui. Monitoriaus apsauginis. Apsauginis filtras monitoriui. Apsauginis ekranas monitoriui. Www.komiuterio ekrano filtrai.lt. Apsauginis monitoriaus filtras.

Apsauginiai ekrano filtrai. Praktiniai patarimai eksploatuojant ekrano filtrus. Kompiuterio pardavėjas sakė, kad naujiems monitoriams nereikia filtro, nes šie visiškai saugūs. Ar taip gali būti? Nesamonė tie visi ekrano filtrai. Nuo jų tik blogiau: vaizdas ekrane patamsėja, be to atsiranda erzinantis “veidrodis”! Ką “filtruoja” ekrano filtrai? Kas tai yra cvs? Kiek laiko galima dirbti su monitoriumi, nekenkiant sveikatai? Ocli gamina filtrus iš saugaus grūdinto stiklo. Ar tai reiškia, kad nukritęs ant žemės jis nesuduš? Teigiama, kad ekrano filtrai padidina kontrastą. Kam to reikia, juk monitorius turi kontrasto reguliatorių? Ar labai svarbu, kad ant filtro nesimatytų atspindžio, pvz. Mano veido? Šiuolaikiniai monitoriai įvelkami į metalinį šarvą, kad negalėtų spinduliuoti e/m spindulių. Kam tada filtras? Kuo skiriasi garsieji ocli “glareguard” filtrai nuo, pavyzdžiui, “verbatim”? Ar ocli filtrai sertifikuoti lietuvoje? Monitors and radiation. Why all the concern?

Apsauginiai ekrano filtrai, kurie uždedami ant displėjaus ekrano, - tai paprasčiausia, prieinamiausia ir pakankamai efektyvi priemonė apsaugoti vartotoją nuo ekologiškai kenksmingo spinduliavimo, sumažinti akių įtempimą, padidinti darbo komfortą. Pastaruoju metu ne tik kompiuterių vartotojai, bet ir vis didesnis teležiūrovų skaičius stengiasi įsigyti šią apsaugos priemonę.

Ekrano filtrai pasižymi geru optiniu skaidrumu, sumažina ekrano blyksnius, padidina kontrastą, pagerina optinius displėjaus parametrus, užtikrina informacijos konfidencialumą (informacija ekrane matoma sėdint tiesiai priešais ekraną, ir jos nematyti iš abiejų displėjaus šonų), sumažina šviesos atspindžius nuo ekrano, geba susilpninti kintamuosius elektrinius laukus, elektrostatinį potencialą, sulaiko ultravioletinius spindulius. Šios gerosios ekrano filtrų savybės sužavėjo kompiuterių vartotojus, jų paklausa labai išaugo. Dėl to pagausėjo firmų pradėjusių gaminti ekrano ftinkleliniai filtrai pagrindinai slopina blyksnius nuo displėjaus ekrano, tačiau pablogina vaizdo kokybę. Šių filtrų naudojimas sukelia akių pavargimą.

Plastikiniai filtrai - skirti blyksniams slopinti ir padidinti kontrastingumą. Šie filtrai neslopina elektrinių laukų. Be to, jų paviršius susibraižo valant dulkes.

Stikliniai filtrai gaminami iš įprastinio langų stiklo. Jie sumažina blyksnius ir daugiau jokiomis geromis charakteristikomis nepasižymi. Kaip rašoma literatūroje, geriau tokio filtro nenaudoti. Įžeminimo laidas, kurį turi dauguma stiklinių filtrų, jokių funkcijų neatlieka, kadangi šis laidas kontaktuoja su stiklu, neturinčiu metalizuoto sluoksnio.

Stikliniai pilnos apsaugos filtrai gaminami iš aukštos kokybės optinio stiklo, padengto specialiais apsaugomaisiais sluoksniais. Šie filtrai pasižymi geromis apsauginėmis savybėmis nuo elektrinių lauelektrinių laukų ir veidrodinio atspindžio koeficientai, kurie pateikiami techninėse filtrų charakteristikose, būna nuo iki %. Kuo šis koeficientas mažesnis, tuo filtras geresnis. Matomojo spektro bangų pralaidumo koeficientas nuo 30 iki 60 %. Pagal šį parametrą filtras parenkamas atsižvelgiant į natūralaus ir dirbtinio apšvietimo ryškumą darbo vietoje.

Tam, kad sulyginti įvairių firmų ekrano filtrus, jų parametrai turi būti matuoti pagal tą pačią metodiką su aparatūra, turinčia vienodas technines chapraktikoje galima rasti ekrano filtrų su skambiais reklaminiais užrašais: absoliučios apsaugos ar globalinės apsaugos . Kaip rašoma literatūroje, dažnai tai tik skambūs užrašai.

  • Microsoft Word 89 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (4789 žodžiai)
  • Paulė
  • Apsauginiai ekrano filtrai
    10 - 2 balsai (-ų)
Apsauginiai ekrano filtrai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsauginiai-ekrano-filtrai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 13:00
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo