Kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų motyvacijos analizė


Neringa grigalauskienė. Darbas kretingoje aplinkos darbuotoja. Motyvavimas kretinga. Aurimas župerka. Darbo motyvacija ir motyvavimas. Motyvacijos analize imoneje.

Kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų motyvacijos analizė. Įvadas. Motyvacijos teorinių požiūrių analizė. Motyvacijos proceso analizė. Motyvacija per personalo valdymą organizacijoje. Personalo darbo motyvacija įvairiais karjeros etapais. Darbo užmokesčio svarba motyvuojant darbuotojus. Kretingos rajono agentūros darbuotojų motyvacijos analizė. Organizacijos personalas. Anketinės apklausa. Išvados. Žodynas. Literatūra. Priedai.

Darbą parengė.

Stvv-4 gr. St. Neringa grigalauskienė.

2006-05-.

Darbo vadovas.

Asistentas aurimas župerka.

Problematika: kai kalbame apie motyvaciją dirbti, kalbame apie gausą veiksnių. Tai ir darbo užmokestis, savęs įtvirtinimas, pagarba, savęs, kaip priklausančio organizacijai suvokimas, karjera, kūrybinė atmosfera, premijos ir vadovybės pasitikėjimas, galimybė save įtvirtinti.

Mūsų organizacijoje vadovas norėdamas motyvuoti savo darbuotojus periodiškai turėtų kalbėtis su savo darbuotojais ir aiškintis ar darbuotojai patenkinti savo darbu bei ko jiems trūksta. Kuo daugiau darbuotojas turi galimybių diskutuoti apie savo darbo poreikius ir lūkesčius, tuo geriau vadovas galėtų suprasti kaip darbuotojui geriau išlaikyti pasitenkinimą savo darbu bei pasiekti gerų rezultatų. Susidarytų geresnės sąlygos vadovauti ir apsaugoti darbuotojus nuo stresinių situacijų ar apatiško požiūrio į darbą.

Darbuotojų motyvavimas kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūroje turėtų tapti bendrosios strategijos organizacijoje dalimi.

Todėl šio darbo tikslas – išanalizuoti darbuotojų motyvavimjau pačioje vadybos mokslo pradžioje buvo pastebėta, kad valdymo rezultatyvumas itin lemia tai, kaip gebama darbuotojus sudominti darbu ir paskatinti juos rezultatyviai veikti. Jau xx a. Pradžioje vakarų europos ir jav įmonėse žmogus buvo traktuojamas kaip būtybė, turinti fiziologinių ir saugumo poreikių, o įmonė, norėdama juos patenkinti ir priversti žmogų dirbti naudojo tokias motyvavimo priemones kaip gerą darbo organizavimą, griežtą reglamentą, normalias darbo sąlygas, stimuliuojančią darbo užmokesčio ir griežtą kontrolės bei nuobaudų sistemą (barvydienė v. , kasiulis j. , 2001).

Literatūros apžvalgos rezultatai rodo, kad labai didelę reikšmę motyvacijos raidai turėjo pramoninės psichologijos mokslo atsiradimas ir ypač apie 1950 m. Susiformavusi šio mokslo kryptis - biheviorizmas. Šios psichologijos krypties objektas yra žmonių elgsena darbo vietoje. Vienoks ar kitoks elgesys, bihevioristų nuomone, priklauso nuo aplinkos sąlygų (almonaitienė j. , 2001). Dėl pramoninės psichologijos ir biheviorizmo apie 1990 m. Atsirado ir plėtojamos įvairios psichologinės motyvacijos teorijos.

Analizuojant šiuolaikinių šalių organizacijų patirtį, galima teigti, kad darbuotojų motyvavimas tampa bendrosios strategijos dalimi. Jos – tikslas suvienyti organizacijos darbuotojus ir kreipti juos, kad būtų pasiektas bendras tikslas (barvydienė v. , kasiulis j. , 2001).

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2010 m.
  • 25 puslapiai (5536 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arūnas
  • Kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų motyvacijos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų motyvacijos analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsaugos-agenturos-darbuotoju-motyvacijos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 05 d. 23:51
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo