Apsaugos nuo elektros būdai ir priemonės


Apsisaugojino preimones ir budus nuo elektr sroves. Apsaugos nuo elektros sroves priemones.

Įvadas. Elektros traumų rūšys ir fiziologija. Veiksniai, nuo kurių priklauso sužalojimų elektros srove sunkumas. Srovės stiprumo poveikis žmogaus organizmui. Apsaugos nuo elektros poveikio būdai ir priemonės. Apsaugos nuo elektros galimybės. Apsauga nuo elektros avariniuose tinklo režimuose. Apsauginis įžeminimas. Prisilietimo ir žingsnio įtampos. Apsauginis įnulinimas. Apsauginis atjungimas. Kiti apsaugos nuo elektros būdai. Apsaugos nuo elektros poveikio priemonės. Išvados. Naudota literatūra.


Veiksnių, dėl kurių gali priklausyt sužalojimų sunkumas yra tikrai ne vienas ir dažniausiai priklauso netgi nuo keleto iš jų. Taigi jeigu žmogus atsidurtu elektros grandinėje, srovės poveikis organizmui priklausytų nuo šių pagrindinių veiksnių:

elektrinės grandinės varža ,taip pat ir žmogaus kūno varža - į ją įeina keletas elementų ,kaip žmogaus kūno, apavo, pakloto, grindų varžos. Taip pat varža priklauso ir nuo aplinkos, kurioje įvyko nelaimingas atsitikimas – oro drėgmės ir temperatūros, grindų laidumo .

Elektros srovės stiprumas - žmogaus organizmą kintamoji elektros srovė veikia labiau nei nuolatinė . Nuolatinės elektros srovės atveju, žmogaus organizmas pradeda jausti tik 3 mA stiprio srovę, o kintamą nuo 0,1mA stiprumo.

Elektros srovės įtampą - oficialiai didesne nei 50 V kintamoji srovė ir 75 V pastovioji srovė laikomos jau pavojingomis.

Elektros srovės kelio per organizmą - pro kur srovė įteka ir išteka. Jų gali būti keletas, pavyzdžiui, ranka-ranka, ranka-koja, koja-koja, liemuo-koja, galva-kūnas. Pavojingiausias laikomas kelias, sutampantis su išilgine kūno simetrijos ašimi, tai ranka-kojos, galva-kojos ypatingai per dešinę ranką į kairę koją – kas antras atvejis yra mirtinas.

Techninės: skirtos apsaugoti žmogų prisilietusi prie įtampą turinčių dalių apsauginis įžeminimas; įnulinimas, apsauginis atjungimas su savikontrole, potencialų išlyginimas, suvienodinimas; mažų įtampų panaudojimas (iki 50V), tinklų sistemų elektrinis išskyrimas; apsauga nuo aukštos įtampos perėjimo į žemos įtampos pusę, talpinių nuotėkio srovių kompensavimas; apsauga nuo įžemėjimo. Šiuos būdus ir priemones naudoja kartu arba atskirai priklausomai nuo tinklo įtampos, srovės rūšies, transformatoriaus neutralės režimo, galimybės žmogui įsijungti į elektros srovės grandinę (dvifazis, vienfazis prisijungimas prie neizoliuotų laidų arba dalių turinčių įtampą, potencialų skirtumas srovės tekėjimo į žemę zonoje ). Tačiau, vienaip ar kitaip, turi būti išlaikomas trijų apsaugos lygių reikalavimas.

Apsauginėmis priemonėmis galime vadinti visus įtaisus, rūbus bei įrenginius, kuriais dirbantieji su elektros įrenginiais, gali apsisaugoti nuo elektros srovės. Apsisaugojimo priemonės yra skirstomos į pagrindines ir papildomas. Pagrindinės apsaugos priemonės – tai priemonės, kuriomis leidžiama liesti įtampa turinčias dalis, nes jų izoliacija išlaiko įrenginio darbinę įtampą. Papildomos apsaugos priemonės – naudojamos kartu su pagrindinėmis suteikdamos papildomą apsaugą. Visos jos turi atitikti galiojančius standartus, būti išbandytos ir patikrintos. Jas būtina naudoti pagal gamintojo nurodyta paskirtį.

  • Microsoft Word 95 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2159 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jonas
  • Apsaugos nuo elektros būdai ir priemonės
    10 - 2 balsai (-ų)
Apsaugos nuo elektros būdai ir priemonės. (2017 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsaugos-nuo-elektros-budai-ir-priemones.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 22:08
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!