Apsaugos priemonės nuo neštumo


Kontraceptinis gaubtuvelis. Referatas seimos planavimas. Naturalus seimos planavimas skaidres. Kontraceptine diafragma. Lubrikantai referatas. Kontraceptinės priemonės pristatymas power point.

Vyriškas prezervatyvas (sargis). Moteriškasis prezervatyvas. Varinė spiralė (iud arba gimdos spiralė). Hormoninė spiralė (gimdos sistema arba ius). Diafragma, gaubtuvėlis. Spermicidai. Kontraceptinės tabletės. Sudėtinės kontraceptinės tabletės. Progestino tabletės (minipiliulės). Injekuojamos kontraceptinės priemonės. Kontraceptinis implantas. Kontraceptinis pleistras. Kontraceptinis žiedas. Nutrauktas lytinis aktas. Natūralus šeimos planavimas. Skubiosios kontracepcijos priemonės. Įdomūs faktai.

Prezervatyvas apdengia varpą ir neleidžia spermai patekti į makštį. Kai kurie prezervatyvai būna sutepti spermicidine medžiaga, dėl kurios spermatozoidai tampa negyvybingi.

Būna ir moterims skirtų prezervatyvų, tačiau Lietuvoje tokie kol kas neparduodami. Jie taip pat kaip ir vyrų gaminami iš gumos ir yra panašūs į atvirkščią vyrišką prezervatyvą. Nenaudotini iškart abiejų rūšių prezervatyvai, nes jie gali trintis vienas į kitą ir suplyšti.  

Privalumai: Prezervatyvas yra vienintelė kontraceptinė priemonė, galinti apsaugoti nuo lytiniu būdu plintančių ligų (LPL).

Trūkumai: Nors prezervatyvai labai stiprūs, kartais jie plyšta. Be to, lytinės sueities metu prezervatyvas gali nuslinkti, jo stiprumui gali pakenkti aliejingos medžiagos, tokios kaip kremai nuo saulės ar įvairūs nevandeniniai lubrikantai. Jei taip atsitinka sueities metu, kai nenaudojama joks kitas patikimas kontraceptikas gali prireikti skubių kontracepcijos priemonių.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 474 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių
  • Akvilina
  • Apsaugos priemonės nuo neštumo
    10 - 3 balsai (-ų)
Apsaugos priemonės nuo neštumo. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsaugos-priemones-nuo-nestumo.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:48
×