Apsaugos priemonių nuo susidūrimo su laukiniais gyvūnais aplink Švenčionių miestą


Įvadas. Lietuvos keliose taikomos apsaugos priemones nuo susidūrimų su laukiniais gyvūnais ir jų apžvalga. Gyvūnų migracijos įtaka eismo saugumui. Taikomos apsaugines priemones nuo susidūrimo su laukiniais gyvūnais. Apklausos ir statistiniu domenu analizė dėl susidūrimu su laukiniais gyvūnais. Duomenu analize. Gautu apklausos duomenų analize. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tyrimo tikslas. Atlikti Lietuvos automobilių keliuose įdiegtų saugumo priemonių nuo susidūrimo su laukiniais gyvūnais tyrima, remiantis vairuotojų apklausos duomenimis.

1. LIETUVOS KELIOSE TAIKOMOS APSAUGOS PRIEMONES NUO SUSIDŪRIMŲ SU LAUKINIAIS GYVŪNAIS IR JŲ APŽVALGA

Migruodami gyvūnai susiduria su kliūtimi: keliais ir jais judančiu transportu. Gyvūnui kirsti kelią esant dideliam eismo intensyvumui yra sunku, o eismo intensyvumas nuolat auga. Tobulinant automobilių kelių tinklą didėja ir automobilio greičiai, todėl vairuotojas negali laiku pastebėti į kelią išbėgusio gyvūno ir atitinkamai sureaguoti. Migruodami gyvūnai bando kirsti kelią, nepaisydami automobilių srauto, o vairuotojui laiku nepastebėjus, įvykstą eismo įvykiai.

Eismo įvykiai su stambiu gyvūnų dažnai būna skaudus. Patiriamos traumos, sunkus kūno sužalojimai ar net žūstą žmonės. Dažnai tokio įvykio metu gyvūnai žūstą iškarto arba netrukus po susidūrimo nuo patirtų sužalojimų bei streso. Automobilio susidūrimas su stambiuoju gyvūnų yra nemaža problema eismo saugumui ir gamtosaugai.

Norint sumažinti tokių susidūrimų skaičių būtiną imtis priemonių, vienas iš efektyviausiu būdų apsauginės užtvaros, jos statomos miškingose automagistralių vietose ir yra viena veiksmingiausių priemonių, taip teigia ir Mindaugas Kabelis savo magistriniame darbe.

Esant tokiam pavojui susidurti su laikinei gyvūnais, būtina taikyti apsaugines priemones nuo tokiu susidūrimų Pagal LAKD teigiama:  Barjero efekto poveikio mastas priklauso nuo:

Surinkti duomenis apie visus susidūrimus su laukinei gyvūnais yra labai sunku, nes nevisi įvykiai būna užregistruoti, dalis dėl to, kad žmogui buvo padarytą minimali žala, o kita dalis norint išvengti administracinės atsakomybės, pavyzdžiui jai gyvūnas buvo numuštas galiojant įspėjamajam ženklui atsargiai „laukinei žvėrys“. Taigi mes negalim tiksliai žinoti kiek laukinių žvėrių buvo partrenkta ir sužalota, o galim tik matyti užregistruotus įvykiu

Visos apsaugos priemonės yra skirtos apsaugoti gyvūnus nuo susidūrimų su automobiliais. Tuo pačiu jos naudingos ir eismo saugumui. Apsaugos priemonės apsaugo gyvūnus ir žmones, bei automobilius, nuo galimu susidūrimų ir nuostoliu. Kiekviena priemonė atlieka skirtingas funkcijas. Vienos iš jų skirtos gyvūnams atbaidyti nuo kelio, kitos neleidžia jiems patekti ant važiuojamosios kelio dalies. Dėl vykstančios gyvūnų migracijos būtiną numatyti vietas skirtas gyvūnams pereiti per kelią. Dar vienos priemonės yra skirtos gyvūnams išeiti iš aptvertos kelio teritorijos, jei jis į ją patenka atsitiktinai. Apsaugos priemonių įrengimas turi būti gerai apgalvotas ir pritaikytas toje teritorijoje esančiu gyvūnu rūšiai.

Lietuvoje labai paplito apsaugos priemonės nuo laukinių gyvūnų tik nuo 2003 m., nes labai padidėjo auto įvykiu susijusiu su laukinei žvėrimis, buvo pradėtos plačiai naudoti apsauginės priemonės kurios jau save spėjo užrekomenduoti ir pasiteisinti kitose Europos Sąjungos šalyse.

  • Microsoft Word 604 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2513 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aleksandras
  • Apsaugos priemonių nuo susidūrimo su laukiniais gyvūnais aplink Švenčionių miestą
    10 - 2 balsai (-ų)
Apsaugos priemonių nuo susidūrimo su laukiniais gyvūnais aplink Švenčionių miestą. (2019 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsaugos-priemoniu-nuo-susidurimo-su-laukiniais-gyvunais-aplink-svencioniu-miesta.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 07:33
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo