Apsaugos su atskiriančiais transformatoriais tyrimas


Apsaugos transformatorius. Ekvipotencialinis sujungimas. Atskiriantysis transformatorius. Ekvipotencialiniai sujungimai. Atskiriantysis apsaugos transformatorius. Transformatorius zymimas. Atskiriantysis transformatorius kas tai. Apsaugos transformatoriai.

Apsaugos su atskiriančiais apsaugos transformatoriais tyrimas. Apsauga su II klasės transformatoriumi. Apkrova sujungta su neapsaugota srovei laidžia dalimi. Dvi apkrovos sujungtos su atskiriančiuoju apsaugos transformatoriumi. Apkrova su dvigubu trumpuoju susijungimu. Ekvipotencialiniai (vienodo potencialo) sujungimai. Išvados

Darbo tikslas: ištirti įtaisų, naudojančių atskiriančiuosius apsaugos transformtyrimo metu naudojama apkrova yra kilnojama lempa, sujungta su kilnojamu atskiriančiuoju apsaugos transformatoriumi. Šis transformatorius yra visiškai izoliuotas (žymėjimas ). Pav. Pavaizduota bandymų schema, kurioje atskiriantysis apsaugos transformatorius žymimas ženklu. Esminis apsaugos ypatumas, kad apsaugos transformatorius yra visiškai izoliuotas. Jis nėra sujungtas su įžeminimo laidu. Apkrova sujungta su apsaugos transsujungti pav. Schemą, naudojant transformatorių turinti šiuos duomenis: pirminė ir antrinė įtampa 23v (230v); pilnutinė galia 20va. Prijungti laboratorinio stendo maitinimo laidą prie ~ 220 v, 50 hz maitinimo šaltinio. Įjungti stendo ( netz / power, žalias) jungiklį ir pagrindinį bei schemos automatinius išjungiklius (automatus).

Nustatyti, ar žmogui gresia pavojus (ar šviečia šviesos diodas) ir išmatuoti nustatyti, ar žmogui gresia pavojus (ar šviečia šviesos diodas) ir išmatuotnustatyti, ar žmogui gresia pavojus (ar šviečia šviesos diodas) ir išmatuoti prisilietimo įtampos vertę.

Prisilietimo įtampa lygi: ut=23v (230v). Jeigu žmogus prisiliečia prie abiejų apkrovų vienu metu, tai jį veikia sistemos faesant dvigubam trumpajam susijungimui galima ši situacija: maitinimo kabelis suspaustas tarp metalinių durų, pažeista jo izoliacija ir vienas laidas susijungęs su žeme, o antrasis laidas susijungęs su kilnojamosios lempos pakeisti pav. Schemą, pagal pav. Pavaizduotą dvigubą trumpąjį susijungimą įtaiso apkrovos grandinėje.

Nustatyti, ar žmogui gresia pavojus (ar šviečia šviesos diodas) ir išmatuoti prisilietimo į sujungimai, kurie suvienodina srovei laidžių dalių potencialus vadinami ekvipotencialiniais (vienodo potencialo) sujungimais. Šie sujungimai padeda išvengti dvigubo trumpojo susijungimo įtaiso apkrovos grandinėje ir su juo susijusio pavojaus.

1 pav. Schemoje kilnojamosios lempos metalinį gaubtą sujungti su žeme, paliekant pav. Pavaizduotą dvigubą trumpąjį susijungimą įtaiso apkrovos grandinėje.

Nustatyti, ar žmogui gresia pavojus (ar šviečia šviesos diodas) ir išmatuoti prisilietimo įtampos vertę.

Jeigu schema sujungta teisingai, tai prisilietimo įtampa turi būti lygi 0, todėl, kad lempos metalinio gaubto ir žemės potencialai yra vienodi.

Automatinis fazinis išjungiklis l1 linijoje išjungia įtampa po kelių sekundžių. Šis bandymas parodė, kad ekvipotencialinis sujungimas (metalinio gaubto ir žemės) padėjo išvengti pavojaus dėl dvigubo trumpojo susijungimo.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (663 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Apsaugos su atskiriančiais transformatoriais tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Apsaugos su atskiriančiais transformatoriais tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsaugos-su-atskirianciais-transformatoriais-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 02:36
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo