Apsigimimai ir anomalija


Apsigimimai ir anomalija. Gėrybiniai navikai ir hiperplazija. Mongoliškos dėmės. Pagrindinė patologija yra verpstės formos melanocitai dermos viduje. Pas kūdikį iš Šri Lankos mongoliška dėmė yra didelė pilkai mėlyna. Odos ir gleivinės sutrikimai. Ochratoksino apgamai. Mėlynas atspalvis – tai negimdinių melanocitų patekimo i dermą rezultatas. Hiperpigmentacija ant viršutinio ir apatinio vokų. Kraujagyslių navikai ir apsigimimai. Kraujagyslių apsigimimai pagal struktūrą skirstomi į kapiliarinių vamzdelių. Kraujagyslių apsigimimai yra morfogenezės klaida ir manoma. KRAUJAGYSLIŲ APSIGIMIMAI Kapiliarinis Kapiliariniai apsigimimai Telangiektazija (paveldima. Veninis Venų anomalija Šeiminė forma Giliųjų. Limfinis Limfiniai apsigimimai Pagrindiniai limfoedemos Arterinis Arterioveniniai apsigimimai Kapiliariniai-arterioveniniai apsigimimai Arterioveninė fistulė. Sindrominiai apsigimimai Lėtas srautas Klippel-Trenaunay.

Pagrindinė patologija yra verpstės formos melanocitai dermos viduje. Melanocitų paprastai nėra dermoje. Manoma, kad tai negimdiniai melanocitai, atstovaujantys pigmentines ląsteles, kai buvo nutrauktas jų perėjimas iš neuronų maksimumo į epidermį.

Šis pigmento sutrikimas labai dažnas Azijos populiacijai, apie 1% būdingas Rytų indėnams, juodaodžiams ir retai baltaodžiams. Pigmentacija gali būti neryški arba išreikšta susidariusi iš margų, tamsių mėlynų ar rudų odos pigmentų. Pigmentacija dažniausiai apima odą ir gleivinę apie trišakį nervą.

Kraujagyslių apsigimimai pagal struktūrą skirstomi į kapiliarinių vamzdelių, venų, limfinius, arterijų arba visa kartu apimančias formas. Kraujagyslių navikai (pvz. Hemangioma) rodo endotelio išvešėjimą. Apsigimimo atveju endotelis normalus. Vaisius hemangiomos neturi. Ji atsiranda kūdikiui gimus. Sparčiai auga per pirmuosius metus. Plinta etapais: lėta regresija vaikystėje ir greitesnis tolesnis vystymasis.

Kraujagyslių apsigimimai yra morfogenezės klaida ir manoma, kad atsiranda jau vaisiuje. Gali pasireikšti tuoj po gimimo ar gimstant, nors kai kurie pasireiškia iki metų ir vėliau. Kai apsigimimai pasireiškia, jie vystosi proporcingai, tačiau plėtra gali pasireikšti kaip įvairių veiksnių rezultatas. Kraujagyslių navikai ir apsigimimai skirstomi į lėto arba greito srauto tipus.

KRAUJAGYSLIŲ APSIGIMIMAI Kapiliarinis Kapiliariniai apsigimimai Telangiektazija (paveldima, gerybinė) Paveldima hemoraginė telangiektazija Kapiliarinis arterioveninis apsigimimas Sturge-Weber sindromas.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 5033 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (537 žodžiai)
  • Brend
  • Apsigimimai ir anomalija
    10 - 10 balsai (-ų)
Apsigimimai ir anomalija. (2015 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsigimimai-ir-anomalija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:40
×