Apsinuodijimai


Apsinuodijimai. Svarbu žinoti, kaip nuodas į organizmą pateko. Pirmoji pagalba, nuodams patekus per burną. Apsinuodijimas išgėrus nuodų. Pirmoji pagalba. Vėmimo negalima jokiu būdu sukelti. Pirmoji pagalba, nuodams patekus per odą. Pirmoji pagalba. Veiksmai. Pirmoji pagalba, įkvėpus nuodingųjų medžiagų. Tikslai. 1. Palaikyti pakankamą kvėpavimą. Pirmoji pagalba, nuodams patekus per akis. Pirmoji pagalba. Veiksmai. Pirmoji pagalba, apsinuodijus medikamentais. Pirmoji pagalba. Veiksmai. Apsinuodijimas alkoholiu. Kaip atpažinti? Pirmoji pagalba. Veiksmai. Apsinuodijimas maistu. Maisto saugaus laikymo taisyklės. Kaip atpažinti apsinuodijimą maistu? Pirmoji pagalba. Veiksmai. Apsinuodijimas nuodingaisiais grybais. Kaip atpažinti apsinuodijimą grybais? Pirmoji pagalba. Apsinuodijimas įgėlus ir įkandus. Veiksmai. Erkės įkandimas. Pirmoji pagalba. Gyvatės įkandimas. Atvejai, kai reikia medicinos pagalbos. Gyvūno ir žmogaus įkandimas. Pirmoji pagalba. Apibendrinimas.


Galima apsinuodyti: Pro burną (nuryjant); Per odą; Įkvepiant; Per akis; Injekciniu būdu (įkandus ir įgėlus).

Išgerti nuodai gali pažeisti virškinamąjį kanalą: burną, ryklę, stemplę, skrandį ar žarnyną. Iš virškinamojo kanalo patekę į kraują, jie išplinta į visą organizmą ir gali pažeisti kitus organus. Išgeriama pačių įvairiausių medžiagų: buitinio valiklio, indų ploviklio, dažų valiklio, skalbimo, sodininkystės ir daržininkystės priemonių. Dažnai apsinuodijama ir įvairiai medikamentais, viršijant jų leistinas dozes, nuodingaisiais augalais ir grybais, maistu, alkoholiu.

Kaip atpažinti: Šalia nukentėjusiojo būna tuščių pakuočių ar galbūt apsinuodijimą sukėlusios medžiagos. Iš apsinuodijusio ar kitų žmonių sužinoma, kada, kiek ir ko gerta. Simptomai gali būti labai įvairūs (priklauso nuo išgertos medžiagos). Dažnai būna pykinimas ir vėmimas.

Apsinuodijus korozine medžiaga; Apsinuodijus lakiąja medžiaga; Apsinuodijus tam tikrais medikamentais; Įtarus, jog ištiko širdies infarktas; Prasidėjus traukuliams; Nesąmoningam žmogui; Jaunesniam kaip 6mėn. kūdikiui; Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais. Jei nukentėjėlis prarado sąmonę, atverkite kvėpavimo takus ir patikrinkite, ar žmogus kvėpuoja. Jei nekvėpuoja pasirenkite atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Jei žmogus kvėpuoja, paguldykite jį į stabilią šoninę padėtį.

Tikslai: Pasirūpinti savo ir nukentėjėlio saugumu; Atskiesti ir nuplauti pavojingą cheminę medžiagą; Pasirūpinti, kad nukentėjėlis patektų į ligoninę.

Kaip atpažinti? Bendras silpnumas; Galvos skausmas; Garsus ir pasunkėjęs kvėpavimas; Odos ir gleivinės spalvos pokyčiai; Pykinimas, vėmimas; Sąmonės sutrikimas.

  • MS PowerPoint 2284 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 43 puslapiai (2556 žodžiai)
  • Gintare
  • Apsinuodijimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Apsinuodijimai. (2016 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsinuodijimai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:20
×