Apskaita. Apskaitos konspektas


Apskaitos pagrindai konspektas. Pagrindiniai apskaitos tvarkymo metodai. Valdymo apskaita konspektas. Apskaitos tvarkymo metodai. Valdymo apskaitos konspektai. Apskaitos informacijos vartotojai. Saskaitybos principai metodai ir būdai. Esminiai buhalterinės apskaitos bruožai aprašymas. Finansinės apskaitos pagrindai referatas. Apskaitos spera.

Sąskaitybos pagrindai. Apskaitinės informacijos paskirtis ir taikymas. Pagrindinės apskaitos sąvokos ir principai. Pagrindinės apskaitos dokumentų tvarkymo nuostatos. Pagrindiniai apskaitos tvarkymo metodai. Apskaitinė lygybė. Pagrindiniai ūkinių operacijų registravimo apskaitoje būdai. Finansinės apskaitos pagrindai. Ūkinių operacijų registravimas naudojant registrus. Balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitų sudarymas. Balansas. Pelno (nuostolių) ataskaita. Pagrindiniai ilgalaikio turto apskaitos bruožai. Pagrindiniai trumpalaikio turto apskaitos bruožai. Pirkimų ir pardavimų apskaitos pagrindai. Pagrindiniai savininkų nuosavybės ir įmonės įsipareigojimų apskaitos bruožai.

Apskaitos informacija, kaip viena ekonominės informacijos rūšių, yra iš patikimo šaltinio gauti ir tinkamai užfiksuoti apskaitos duomenys, kurie naudojami valdymo procese arba kurie potencialiai gali būti naudingi ateityje. Didelė dalis įmonėse formuojamų ir naudojamų duomenų priklauso apskaitai. Atrankiniai statistiniai tyrimai rodo, kad iš visų įmonėse naudojamų duomenų apie 70 proc. Sudaro buhalterinės apskaitos informacija. Apskaitos informacija jos formavimo procese tarsi filtruojama – iš pradinių duomenų masės atmetami ūkio subjekto valdymui nereikšmingi duomenys. Informacija turi būti pateikiama kaip proceso rezultatas. Ji turėtų patenkinti šiuos bendriausius kriterijus.

Informaciją turi priimti vartotojas, kitaip tariant, ji turi būti perduodama tam tikrais signalais (garsiniais, vizualiniais ir pan. ), kuriuos vartotojas galėtų suvokti.

Informacija vartotojui turi būti suprantama. Tai reikštų, kad ją reikia perduoti vartotojuinformacija turi būti perduota laiku (kol ja remiantis dar galima daryti valdymo sprendimus) ir tiksliam adresatui – tam, kam ji skirta.

Perduodama informacija turi būti reikalinga vartotojui, o jos kūrimo kaina – bent jau ne didesnė už teikiamą naudą.

Lr buhalterinės apskaitos įstatyme apibrėžti apskaitos informacijai keliami reikalavimai, pagal kuriuos, ūkio suapskaitos informacijai tenka išskirtinės funkcijos kiekvieno ūkio subjekto valdymo sistemoje. Naudodamiesi jos duomenimis, tiek šių subjektų valdymo specialistai, kaip viena iš vidinių apskaitos informacijos vartotojų grupė, tiek ir išoriniai vartotojai priima itin reikšmingus, kartais netgi lemiamus sprendimpagrindiniai apskaitos informacijos vartotojai yra tiesiogiai suinteresuoti įmonės vidiniai vartotojai, o svarbiausi jų – įmonės savininkai. Pirmiausiai, vadovaudamiesi apskaitos informacija akcininkai priima sprendimą parduoti ar ne turimas įmonės akcijas, o potencialūs savininkai sprendžia ar verta įsigyti šių arba įmonės naujai išleistų akcijų. Labai reikšmingi apskaitos informacijos vartotojai – įmonės administracija bei valdytojai. Apskaitos duomenimis taip pat labai domisi ir įmonės darbuotojai. Antroji reikšminga apskaitos informacijos vartotojų grupė yra tiesiogiai suinteresuoti išoriniai įmonės informacijos vartotojai. Tai gali būti esantys ir potencialūs kreditoriai, esantys ir potencialūs įmonės tiekėjai, pirkėjai.

  • Microsoft Word 993 KB
  • 2012 m.
  • 42 puslapiai (15210 žodžiai)
  • Universitetas
  • Makaruonas
  • Apskaita. Apskaitos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Apskaita. Apskaitos konspektas. (2010 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaita-apskaitos-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:07
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo