Apskaita ir auditas kursinis


Apskaitos ir audito kursinis darbas. Apskaitair auditas ilgalaikis turtas.

Įvadas. Turto samprata. Ilgalaikio turto samprata ir klasifikavimas. Ilgalaikis materialus turtas. Ilgalaikis nematerialusis turtas. Ilgalaikis finansinis turtas. Ilgalaikio turto apskaita. Ilgalaikio materialaus turto įkainojimas ir įsigijimo apskaita (imt). Imt nusidėvėjimo esmė ir nusidėvėjimo apskaitos metodai. Tiesiog proporcingas. Produkcijos metodas. Metų skaičiaus metodas. Dvigubas- mažėjančios vertės metodas. Ilgalaikio materialiojo turto netekimo (nurašymo) apskaita. Ilgalaikio nematerialaus turto amortizacijos ir formavimo savikainos apskaita (int). Ilgalaikio finansinio turto sudėtis ir apskaitos ypatumai (ift). Ilgalaikio materialiojo turto apskaita. Literatūros sarašas.

Daugelio įmonių apskaitinę informaciją naudoja ne tik pačios įmonės valdymo specialistai,bet ir kiti jos darbuotojai. Nemaža dalis informacijos apie įmonės veiklą bei pastarosios rezultatus domina ir išorinius vartotojus - bankai nori žinoti, ar įmonė sugebės laiku grąžinti kreditus, žaliavų tiekėjams rūpi, kad jiems būtų laiku sumokėta už įmonei parduotas prekes, kiekvienam samdomam darbuotojui svarbu žinoti, ar įmonei negresia bankrotas.

Ypač kruopščiai informaciją apie įmonių veiklą tyrinėja jų savininkai, o tokių savininkų gali būti ne vienas, bet tūkstančiai ar net šimtai tūkstančių, kaip tai būna akcinių bendrovių (korporacijų) atveju. Šie savininkai savo lėšas gali įdėti į daugelį įmonių ir rinksis efektyviausiai dirbančią, nes įdėję savo turtą į korporaciją akcininkai tikisi, kad didės turimų akcijų kaina arba akcijų savininkai gaus didelius dividendus. Norint nustatyti efektyviausiai dirbančią įmonę, kiekvienos ūkinė veikla turi būti aprašyta, vadovaujantis įmonėms bendromis taisyklėmis. Priešingu atveju investitoriai negalės palyginti įvairių įmonių darbo rezultatų, visiškai nepirks akcijų arba neracionaliai investuos savo turtą. Svarbiausi kiekvienos įmonės atskaitomybės elementai yra turtas, taip pat informacija apie tai, kiek pelno įmonė sugeba uždirbti, panaudodama šį turtą.

Kiekvienos įmonės ūkinė veikla pirmiausia pasireiškia per produkcijos gamybos arba

paslaugų teikimo ir jų pardavimo procesus. Nepriklausomai nuo to, ar tai nedidelė parduotuvė, ar

stambi mašinų gamykla, įmonės veiklai visuomet reikalingi tam tikri ištekliai iš kurių aš norėčiau išskirti ilgalaikį turtą, kadangi jo kaina dažniausiai yra pati didžiausia ir turi lemiama reikšmę įvertinant įmonės kapitalą. Todėl skaitau, kad ilgalaikio turto apskaita yra labia reikšminga šmonei.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 238 KB
  • 2013 m.
  • 30 puslapių (6460 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ksiunka
  • Apskaita ir auditas kursinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Apskaita ir auditas kursinis. (2013 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaita-ir-auditas-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:50
×