Apskaita ir pinigų laiko vertė


Pinigu laiko vertes uzdaviniai. Referatas pinigų ir paskolų apskaita. Pinigai ir apskaita magistro darbas. Pinigu laiko verte uzdaviniai.

Apskaita ir pinigų laiko vertė. Įvadas. Pinigų vaidmuo ir laiko veiksnys. Pinigų būsimoji vertė. Pinigų esamoji (dabartinė) vertė. Diskontavimas. Pinigų kaina laike. Pinigų srautų vertės kitimas laike. Pelningumo matai ir sąvokos. Laiko įtaka pinigų vertei, arba šešios sudėtinių palūkanų funkcijos. Ilgalaikių obligacijų vertinimas. Išvados. Literatūra:.

Pinigai atlieka labai svarbias funkcijas mūsų gyvenime - namų ūkiuose, versle, ekonomikoje. Jie yra pagrindinis vertės matas. Kasdieniniame gyvenime visi naudojame pinigus kasdieniniuose mokėjimuose, atsiskaitymuose. Jie netgi vadinami pagrindiniu ekonomikos varikliu. Tačiau pinigų vertė dabar ir ateityje yra ne vienoda. Tuos pačius pinigus geriau gauti dabar nei vėliau, nes tie patys pinigai yra dabar vertingesni nei vėliau (infliacija, prarastos palūkanos ir kt.).

Laikas ir pinigai – du svarbūs veiksniai šiuolaikiniame versle. Kaip žinome, pagrindinis pinigų vaidmuo – dalyvauti atsiskaitymuose tarp įmonių, įstaigų, bankų, samdomų darbuotojų. Tačiau nemažai yra svarbus pinigų vaidmuo yra laike. Laikas, kai kurių mokslininkų nuomone, turi netgi magišką galią pinigų vertės kitimui.

Pinigų kaina laike – vienas iš svarbesnių finansinių reiškinių. Juos nagrinėja finansininkai, ekonomistai. Pinigų kaina laike remiasi prielaida, kad kiekvienas labiau norės gauti pinigus dabar, negu ateityje, nes pinigai dabar yra labiau vertingi. Dėl to kiekvienas, dėdamas indėlį į banką, reikalauja palūkanų (ir jas uždirba). Palūkanų dėka pinigų vertė ateityje išauga.

Verslo žmonės puikiai žino šią taisyklę, todėl norėdami investuoti bei skolintis, tai daro tik puikiai išanalizavę būsimąsias bei esamąsias pinigų srautų vertes. Taigi, jei skolinamės ar skoliname tikslingai, paskolinti pinigai gali atnešti nemažą naudą.

Pinigų vertės laike reiškinio tyrimas buvo svarbus formuojant pinigų kainos laike principą (angl. time value of money), kuris yra šiandieninės finansų vadybos kertinis akmuo.

Darbo tikslas - išanalizuoti laiko bei kitų kintamųjų daromą įtaką esamai ir būsimai pinigų vertei.

Darbo uždaviniai:

1.Apibūdinti pinigų vaidmenį apskaitoje bei versle;

2.Išanalizuoti būsimosios ir esamosios pinigų vertės sąvokas bei pateikti jų skaičiavimo būdus;

3.Išnagrinėti paprastųjų bei sudėtinių palūkanų skaičiavimą;

4.Įvertinti, kokią įtaką pinigų vertei daro palūkanų norma, periodų skaičius, mokėjimų dažnumas.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 103 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (4642 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sigita
  • Apskaita ir pinigų laiko vertė
    9 - 3 balsai (-ų)
Apskaita ir pinigų laiko vertė. (2013 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaita-ir-pinigu-laiko-verte.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:17
×