Apskaita neribotos civilinės atsakomybės įmonėse ir jos taikymas „Automas“ įmonėje


Užduotis. Įvadas. Darbo tikslas. Užduotys. Metodai. Sąvokos. Apskaita neribotos civilinės atsakomybės įmonėse. Apskaitos procesas iį įmonėje ir jo organizavimas. Individualios įmonės mokestinė atskaitomybė, apskaitos politika. IĮ naudojamas apskaitos procesas. Įmonėje vykdoma ilgalaikio turto apskaita. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas. Ilgalaikio materialiojo turto apskaita. Trumpalaikio turto apskaita. Pirkėjų įsiskolinimo apskaita įmonėje. Grynųjų pinigų apskaita. Įmonės pirkimo ir pardavimo apskaita. Apskaitos taikymas „Automas“ įmonėje (praktinė dalis). Bendra ūkio subjekto charakteristika. Įmonės valdymo sistema. Įmonės apskaitos politika. Imonės apskaitos programa. Darbo laiko apskaita įmonėje. Darbo užmokesčio apskaita įmonėje. Nauda vadybininkams. Pasiūlymai. Išvados. Šaltiniai. Priedai.

Temos pavadinimas: Apskaita neribotos civilinės atsakomybės įmonėse ir jos taikymas „Automas“ įmonėje. 1. Įvade nurodyti darbo tikslą, uždavinius, metodus.

3. Teoriškai išnagrinėti nagrinėjamąją temą, tekste cituojant literatūros šaltinį.

4. Trumpai apibūdinti pasirinktos įmonės statusą ir veiklos pobūdį.

5. Praktiškai išnagrinėti kaip vykdomi aprašomos temos teoriniai reikalavimai įmonėje. Nurodyti pastebėtus nukrypimus ir siūlyti būdus padėčiai gerinti.

6. Teorinį bei praktinį temos dėstymą sieti su vadybininkams reikalinga informacija sprendimams priimti.

8. Pateikti literatūros sąrašą, darbe panaudojant virš 10 šaltinių.

Visos įmonės kaip ir visi žmonės turi poreikį žinoti, ko ir kiek jie turi, kiek išleidžia bei kiek pajamų uždirba. Tai reikalinga tam, kad žinoti savo turimus išteklius, juos taupyti ar investuoti. Kiekviena įmonė labai atidžiai stebi kaip kinta jos pelnas priklausomai nuo vienų ar kitų sąlygų, o tai stebėti leidžia tik tiksli įmonės apskaita. Be apskaitos įmonėje kiltų chaosas, nes nebūtų žinomas jos ilgalaikis, trumpalaikis turtas, pelnas, nuostoliai, sąnaudos, skolos ir t.t. Apskaita – tai procesas, kurio metu registruojama, klasifikuojama, kaupiama ir perduodama finansinė informacija.

Darbo tikslas

Darbo tikslas yra ištirti kaip vyksta ir kaip taikoma buhalterinė apskaita neribotos civilinės atsakomybės įmonėje „Automas“.

Šis kursinis darbas bus atliekamas remiantis teoriniais buhalterinės apskaitos duomenimis, bei įmonės praktinės informacijos analize.

Finansiniai metai – laikotarpis, kurio metinės finansinės ataskaitos rengiamos

Pinigai – pinigai įmonės kasose ir bankų sąskaitose.

Sąskaitų koregavimas – sąskaitų likučių patikslinimas, atliekamas pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui

Pirkimai – kai įmonė perka prekes perpardavimui. Įsigijimas – kai įmonė įsigyja prekes savo reikmėms (pvz., krovininė mašina prekėms vežioti). Pardavimai – kai parduodamos prekės skirtos perparduoti. Perleidimai – visais kitais atvejais (pvz., kai įmonė neprekiaujanti transporto priemonėmis, parduoda jai nebereikalingą krovininę mašiną). Pirkėjui – įmonei privalo išrašyti PVM sąskaitą-faktūrą.

IĮ „Automas”, įregistruota 2011.01.01 Vilniaus registrų centre. Įmonė iš karto užsiregistravo kaip PVM mokėtoja ir buvo PVM mokėtoja nuo pat įmonės įsteigimo pradžios. IĮ „Automas“ teikiamos paslaugos apima ekspedijavimo paslaugas, krovinių transportavimą, bei jų sandėliavimą . Būstinė yra įsikurūsi Vilniuje. Šiuo metu įmonėje dirba 10 žmonių: direktorius, buhalteris, 2 vadybininkai ir 6 vairuotojai. Įmonė aktyviai plečiasi, ieško naujų darbuotojų ir naujų klientų. IĮ „Automas“ tikslai:

Atrasti naujas rinkas, plėsti paslaugų spektrą, didinti transporto priemonių kiekį

Maksimaliai patenkinti visus klientus

‘Automas” nesivadovauja „Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymu“, nes yra neribotos civilinės atsakomybės bei finansinės atskaitomybės nesudaro.

“Automas” IĮ apskaita tvarkoma taip, kad apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi, palyginama, pateikiama laiku, išsami ir naudinga tiek vidaus, tiek išorės vartotojams.

Įmonėje sudaromas sąskaitų planas, kurį tvirtina įmonės savininkas.

Įmonėje apskaita tvarkoma įmonės buhalterės.

IĮ “Automas” naudoja buhalterinės apskaitos programą Nano+. Tai nesudėtinga, greitai įsisavinama buhalterinės apskaitos programa, su kuria nesudėtingai galima:

3.5 Darbo laiko apskaita įmonėje

Darbo užmokestis - tai atlyginimas už darbą, kuris apima pagrindinį darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius. IĮ „Automas“ darbuotojų darbo sutartyje nurodyta, kaip bus apskaičiuojamas darbo užmokestis. Buhalterijai pateikiamas įsakymas, kuriame iš darbo sutarties nurodoma kada darbuotojas pradeda dirbti, koks jo sutartas atlyginimas. IĮ „Automas“ naudojama laikinio darbo užmokesčio formos atmaina - sutartas mėnesinis atlyginimas. Jis yra didesnis už Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą minimalųjį darbo užmokestį. Užpildžius darbo užmokesčio apskaitos žiniaraštį, daroma visų stulpelių suvestinė (suma). Ši darbo užmokesčio forma taikoma tik buhalterei, nes vadybininkams ir vairuotojams darbo atlygis priklauso nuo rezultatų. Darbo užmokesčio apskaičiavimui įmonė naudoja NANO+ buhalterinės apskaitos programą. Darbo užmokesčiai pavaizduoti (Priedas nr. 1).

Visa informacija praktinėje dalyje gali būti taip pat naudinga ir vadybininkams. „Automas“ gan nauja įmonė, tačiau sparčiai plečiasi, o įmonėje dirba tik vienas buhalteris kuris puikiai susitvarko su savo darbais. Todėl galima padaryti išvadas, kad efektyviausia šiais laikas apskaitą vykdyti per kompiuterizuotas sistemas, kurios viską padaro daug greičiau ir patikimiau nei žmogus savo galva. Ši informacija gali padėti vadybininkams organizuojant darbą savo kompanijoje.

Pasiūlymai įmonei priimti į darbą dar porą vadybininkų, kad surastų kuo daugiau klientų savo įmonei. Juk klientų paieška transporto srityje yra pats svarbiausias etapas: nėra klientų – nėra darbo. Nauji klientai lemia daugiau užsakymų, o tai labai padidins įmonės pelną.

  • Microsoft Word 116 KB
  • 2015 m.
  • 27 puslapiai (4882 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žilvinas
  • Apskaita neribotos civilinės atsakomybės įmonėse ir jos taikymas „Automas“ įmonėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Apskaita neribotos civilinės atsakomybės įmonėse ir jos taikymas „Automas“ įmonėje. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaita-neribotos-civilines-atsakomybes-imonese-ir-jos-taikymas-automas-imoneje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 22:38
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo