Apskaitos darbuotojų teisės


Apskaitos darbuotoju atsakomybe. Apskaitos darbuotojo atsakomybe. Apskaitos darbuotojų atsakomybė:. Darbuotoju teises ir pareigos imoneje referatas.

Apskaitos darbuotojų teisės, pareigos, atsakomybė. Ypač dideli reikalavimai apskaitininko profesijai kyla iš to, kad jų veikla sąlygojama dviejų priešybių – būtinumo laikytis bendrųjų apskaitos principų bei tarptautinių apskaitos standartų ir būtinybės atsižvelgti į įmonės specifiką, kuri taip pat stipriai veikia apskaitą. Kontroliniai klausimai.

Ypač dideli reikalavimai apskaitininko profesijai kyla iš to, kad jų veikla sąlygojama dviejų priešybių – būtinumo laikytis bendrųjų apskaitos principų bei tarptautinių apskaitos standartų ir būtinybės atsižvelgti į įmonės specifiką, kuri taip pat stipriai veikia apskaitą. Apskaitos darbuotojas turi balansuoti tarp griežtų formuojamos informacijos turinio apribojimų ir laisvos apskaitos formos. Šios priešybės egzistuoja nuo pat apskaitos atsiradimo. Apskaitininkai pagal tarptautinių apskaitos standartų reikalavimus visuomet pirmenybę suteikia turiniui, o ne formai. Kitaip apskaita paprasčiausiai pateiktų nereikšmingus ar net kalidingus duomenis, nors gal ir patenkintų kieno nors efemeriškus poreikius. Tačiau suderinti šiuos reikalvimus gali tik labai aukštos kvalifikacijos apskaitos specialistai. Ši profesija per ilgą laikotarpį tapo labai gerbiama.

įmonių apskaitos darbuotojai formuoja didžiąją dalį visos versle naudojamos informacijos. Apskaitos tanybų struktūra ir jose dirbančių specialistų skaičius gali būti labai įvairus: mažose firmose vienas asmuo gali atlikti ne tik apskaitininko, bet ir finansininko pareigas, o dažnai nedidelės įmonės naudojasi kvalifikuotomis specialių apskaitos firmų paslaugomis. Stambiose įmonėse funkcionuoja didelės sudėtingos struktūros apskaitos tarnybos. Jos apskaičiuoja įmonių turtą ir nuosavybę, visas veiklos sąnaudas ir pajamas, nustato pelną, įvertina ir prognozuoja produkcijos savikainą, planuoja ir apskaičiuoja mokesčius, kontroliuoja atsiskaitymus, atlieka dugelį kitų specifinių apskaitos bei analizės darbų.

šitaip apskaitininkai ne tik informuoja įmonių darbuotojus apie jų darbo rezultatus, bet ir kontroliuja jų veiklą. Šie apskaitininkai kartais vadinami menedžmento arba valdymo apskaitininkais, nes jie pateikia visą informaciją, reikalingą įmonių valdytojams priimamiems sprendimams pagrįsti. Jie nuolat rūpinasi įmonių veiklos efektyvumo didinimu, kontroliuoja išlaidas, rūpinasi, kad būtų išaiškinti visi apgaulės bei neracionalios veiklos faktai. Jie remdamiesi einamosios apskaitos duomenimis, parengia ir įmonių finansinę atskaitomybę.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1046 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valentina
  • Apskaitos darbuotojų teisės
    10 - 2 balsai (-ų)
Apskaitos darbuotojų teisės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-darbuotoju-teises.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 05:17
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo