Apskaitos ekonominė aplinka


Įvadas. Potencialūs apskaitos vartotojai. Vertybinių popierių rinka Rinkos efektyvumas. Kainodaros modeliai, naudojami apskaitoje. Išvados.

Finansų apskaitos tikslus apsprendžia vartotojų poreikiai, o finansinės atsiskaitomybės informacija daugeliu atvejų priklauso nuo jos vartotojų ekonominės veiklos ir priimamų sprendimų pobūdžio. Tokiu būdu, ekonominės, juridinės, politinės ir socialinės aplinkos supratimas formuojant apskaitos standartus tampa ypatingai svarbus.

Be to, ši aplinka suteikia buhalteriui duomenis apie kainas, naudojamas vertinant balanse aktyvus ir pasyvus. Pagrindinė apskaitos taisyklė - įrašyti straipsnį jį atitinkančiu piniginiu įvertinimu. Daugeliu atvejų šis vertinimas yra akivaizdus ir nesudaro jokių problemų. Sunkumai atsiranda, kuomet išmokamos sumos dengia dviejų ar daugiau aktyvų vertę, pavyzdžiui žemė ir ant jos esantys pastatai. Ne mažesnė problema iškyla tuomet, kai apskaitos objektas yra susijęs įsipareigojimais, numatytais sutartimi. Pavyzdžiui, konvertuojamos obligacijos, kuomet firma gali įvykdyti savo įsipareigojimus išmokėdama procentus arba pagal susitarimą perduodama kreditoriui dalį savo akcijų; šiuo atveju apskaitos objektas turi ir kreditorinių įsiskolinimų ir nuosavo kapitalo savybių. Kaip padalinti šią sumą iš dviejų? Tam kad išspręsti panašias problemas, būtina kainodaros teorija.

Į apskaitos aplinką galima žvelgti keletu rakursų, priklausomai nuo to, kas naudojasi apskaitos duomenimis, kodėl ir kokie duomenys yra naudojami daugiau ar mažiau. Mokslininkai nagrinėja tokius aspektus, kaip finansų rinkos esmė ir jos, kaip apskaitos informacijos vartotojo, bruožai; politinės sistemos prigimtis; ūkinių sutarčių tarp skirtingų finansinės informacijos vartotojų formos ir tikslai.

Šio referato tema - apskaitos ekonominė aplinka. Pirmoje darbo dalyje bus apžvelgiami potencialūs apskaitos vartotojai, jų interesai ir galimas bendras susidomėjimas informacija piniginių lėšų judėjimą. Taip pat bus kreipiamas dėmesys į akcininkus ir kitas suinteresuotas puses, priklausomai nuo to, kaip jie vertina ekonominę aplinką. Antroje dalyje bus tiriamos finansų rinkos ir nagrinėjamas klausimas apie tai, kokia finansinė informacija gali būti reikalinga šioje sferoje. Bus aiškinamas rinkos efektyvumas ir reikšmė. Trečioje darbo dalyje bus nagrinėjama aktyvų kainodara kapitalo rinkoje ir kaip kainodaros modeliai naudojami apskaitoje.

JAV ekonomika gali būti apibūdinta kaip privati, t.y. asmenys daugiau negu valstybė užsiima verslu. Ekonomikos pagrindas yra privatus verslas - prekių ir paslaugų gamyba mainams, o ne gamintojų poreikiams tenkinti. Ši charakteristika daugiau ar mažiau tinka daugeliui šalių, kuriose naudojama šiuolaikinė, orientuota į pelną apskaita; tačiau tai nėra universali taisyklė. Rytų Europoje 1989 m. įvykęs perversmas atskleidė daugelį skirtumų tarp privačios ir valstybinės ekonomikos. Tai, kas leistina vienoje ekonomikoje, netinka kitoje, Ekonomikoje, kurią reguliuoja valstybė, kainos negali būti naudojamos kaip vertės matas tikrąja to žodžio prasme.

Jeigu šalies ekonomika charakterizuojama kaip privati (rinkos), tuomet galima kalbėti apie tai, kad apskaitos funkcija yra teikti informaciją, naudingą tiems, kurie priima ekonominės reikšmės sprendimus, liečiančius investicijas arba kreditus, įmonės veikloje. Sąrašas tų, kurie priima tokius sprendimus yra pakankamai ilgas, tai savininkai, kreditoriai, tiekėjai, tarnautojai ir vadovai. Kiekvienas iš jų vaidina atitinkamą vaidmenį įmonėje ir todėl yra suinteresuotas rezultatais: savininkai laukia dividendų, kreditoriai - procentų, tiekėjai - mokėjimų, o tarnautojai ir vadovai - atlyginimų. Įmonė privalo turėti pakankamai lėšų, kad tenkintų laukiamų įplaukų poreikį visoms šioms grupėms. Egzistuoja bendras visų šių grupių siekis, kad piniginių srautų judėjimas vyktų sklandžiai.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (3402 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolka
  • Apskaitos ekonominė aplinka
    10 - 8 balsai (-ų)
Apskaitos ekonominė aplinka. (2015 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-ekonomine-aplinka.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 21:54
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo