Apskaitos informacinių sistemų diegimo etapai ir jų metu atliktini veiksmai


Įvadas. Perengiamieji apskaitos informacinės sistemos diegimo darbai. Apskaitos informacinės sistemos diegimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Seniau apskaita buvo tvarkoma rankiniu būdu. Visi žinynai, žurnalai sudaromi ranka, finansinės ataskaitos formuojamos skaičiuojant sudarytų žinynų duomenis. Šiais technologijų laikas viskas paprasčiau. Dabar naudojamos kompiuterizuotos apskaitos informacinės sistemos, kurios padeda buhalteriams dirbti greičiau, efektyviau ir sumažina klaidų tikimybę. Tačiau norint, kad apskaitos vedimas ne rankiniu būdu, o kompiuterizuotai iš tikrųjų pasiteisintų yra svarbu tinkamai pasirinkti ir teisingai įdiegti norimą sistemą. Šiame darbe bus aptariami teoriniai apskaitos informacinės sistemos parengiamieji ir diegimo etapai bei jų metu atliktini veiksmai.

Darbo objektas: apskaitos informacinės sistemos diegimo etapai ir jų metu atliktini veiksmai.

Darbo tikslas: išanalizuoti apskaitos informacinės sistemos diegimo etapus ir jų metų atliktinus veiksmus.

P. Domeika (2008) informacinę sistemą apibrėžia, kaip daugybės tarpusavyje susijusių elementų rinkinį, kurie surenka, apdoroja, saugo ir paskirsto informaciją, kuri padeda įmonės vadovams priimti sprendimus bei kontroliuoti įmonės veiklą. Yra daug įvairių informacinių sistemų tokių, kaip asmeninės, enciklopedinės, valdymo objekto ir pan. sistemos, tačiau kompiuterizuotos apskaitos sistemas galima išskirti kaip atskirą grupę. Lietuvoje šios informacinės sistemos yra vadinamos įvairiai, kompiuterinės buhalterinės, kompiuterinės verslo valdymo ir apskaitos sistemos ir kt. (Simanauskas, 2000)

Pasak P. Domeikos (2008) apskaita teikia net iki 80 proc. visos ekonominės informacijos apie įmonės ūkinę veiklą, todėl šios sistemos pasirinkimas ir tinkamas diegimas yra ypač svarbus sprendimas kiekvienai įmonei. Apskaitos informacinė sistema – viena svarbiausių sistemų įmonėje, kuri kompiuterizuoja įmonės veiklos apskaitos ir analizės procesus taip pagerindama bei pagreitindama darbą. Norint įdiegti šią, ar bet kurią kitą sistemą, prieš tai privalu atlikti įvairius parengiamuosius darbus, kuriuos galima skirstyti teoriniu ir praktiniu požiūriais (Stabingis 2000). Teoriškai parengiamieji darbai skirstomi į:

Atliekant išsamią įmonės veiklos, poreikių, norų ir galimybių analizę surandama problema, kodėl reikia naujos apskaitos informacinės sistemos. Šios analizės metu taip pat yra surenkami ir visi su problema susiję dokumentai. Nustačius problemą privalu ją išanalizuoti ir išskirti visus galimus jos sprendimo būdus. Vėliau juos reikia įvertinti t. y. nustatyti, kuris labiausiai atitinka ne tik įmonės poreikius, bet ir galimybes, nes paprastai įmonių finansavimo šaltiniai būna riboti. Išanalizavus visus galimus sprendimo būdus reikia pasirinkti vieną labiausiai tenkinantį įmonės poreikius bei galimybes. Išsirinkus sprendimo būna reikia parengti planą ar projektą kaip bus vykdomas problemos sprendimas. Parengus ir patvirtinus informacinės sistemos diegimo planą, nusistačius datas bei reikalingus finansavimo šaltinius, jį pradėti vykdyti.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2123 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Apskaitos informacinių sistemų diegimo etapai ir jų metu atliktini veiksmai
    10 - 2 balsai (-ų)
Apskaitos informacinių sistemų diegimo etapai ir jų metu atliktini veiksmai. (2017 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-informaciniu-sistemu-diegimo-etapai-ir-ju-metu-atliktini-veiksmai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:52
×