Apskaitos istorinė raida


Įvadas. Apskaitos vystimasis pasaulio valstybėse. Bendrasis apskaitos atsiradimas. Ūkinės atskaitos raidos bruožai senovės egipte ir babilone. Ūkinės atskaitos raidos bruožai senovės graikijoje ir romoje. Apskaita feodalizmo laikotarpiu. L. Pačiolio pridėjimas prie apskaitos tobulėjimo. Apskaitos raida kapitalistinėje santvarkoje. Apskaitos mokslas italijoje. Gamybos apskaitos sužydėjimas. Mokesčių sistemos atsiradimas. Apskaitos istorinė raida lietuvoje. Ūkinės apskaitos atsiradimas lietuvoje. Apskaitos raida iki lietuvos nepriklausomybės paskelbimo. Apskaitos raida tarpukariu ir antrojo pasaulinio karo metais. Apskaitos tvarkymas sovietų valdžios metais. Apskaitos pertvarkymas atkūrus lietuvos nepriklausomybę. Apskaitos chronologinė gairė. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra ir šaltiniai.

Naujų idėjų atsiradimas skatino to meto ekonominės sąlygos: stambių pramonių atsiradimas, transporto plėtra, tarptautinės prekybos apimčių didėjimas. Vienas svarbesnių veiksnių buvo vertybinių popierių rinkos atsiradimas, dėl kurio staigiai šoktelėjo rinkos dalyvių ir išorinių buhalterinės informacijos vartotojų – akcinių bendrovių savininkų – skaičius. Maždaug to meto daugelyje Europos šalių buvo priimti buhalterinę apskaitą reglamentuojantys įstatymai, įpareigojantys verslininkus skelbti finansines ataskaitas, kad sumažėtų akcininkų, investuotojų ir kitų rinkos dalyvių rizika. XIX a. Vidurio Europa daugiau buvo linkusi į romantizmą negu į švietimą. Tačiau baigiantis šiam amžiui, šalia idealizmo pradėjo įsigalėti pozityvizmo idėjoms, pradėjo didėti ir ekonomikos tyrinėjimų reikšmė. Tam, kad greičiau būtų įsisavinta tarybinė apskaitos sistema, išversta į lietuvių kalbą daug knygų. Tačiau ilgainiui versti darbų nebereikėjo – pasirodė lietuvių autorių buhalterinės apskaitos ir ūkinės veiklos analizės mokslinių ir praktinių darbuotojų straipsniai, rekomendacijos, mokymo priemonės, vadovėliai.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (6142 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rutuxs
  • Apskaitos istorinė raida
    9 - 1 balsai (-ų)
Apskaitos istorinė raida. (2013 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-istorine-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:43
×