Apskaitos kursinis Išperkamosios nuomos apskaita


Įvadas. Literatūros apžvalga. Lizingo esmė, klasifikacija bei reikšmė. Lizingo objektas ir subjektas. Lizingo rūšys. Lizingo privalumai bei trūkumai. Išperkamosios nuomos panaudojimas N įmonėje. Įmonės „N“ apibūdinimas. Lizingo panaudojimas N įmonėje. Literatūros sąrašas.


Kiekvienos įmonės įsteigimo ir jos veiklos galutinis tikslas – pelnas, kuris gali būti gaunamas tik tada, kai įmonės gaminamą produkciją ar teikiamas paslaugas pripažįsta rinka. Šiandieninės Lietuvos ekonominėmis sąlygomis daugelis įmonių sprendžia finansines problemas, kylančias dėl pinigų stokos. Tuomet vadovams reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti ir plėsti įmonės veiklą.

Šią temą pasirinkau todėl, kad Lietuvoje lizingo operacijos labai greitai išpopuliarėjusi finansavimo rūšis, kuri dar netaip seniai buvo nedaug kam žinoma. Šiame darbe stengsiuos pateikti kuo daugiau informacijos apie lizingo naudojimą vidaus rinkoje, išryškindama lizingo privalumus, jų naudingumą komerciniuose santykiuose, metodus naudojamus pasirenkant alternatyvius finansavimo šaltinius. Taip pat lizingo panaudojimą N įmonėje.

Kursinio darbo tikslas: išanalizuoti išperkamosios nuomos panaudojimą ir įvertinus pateikti pasiūlymus išperkamosios nuomos naudojimui gerinti.

Tyrimo metodai: literatūros analizė bei duomenų sisteminimas.

Daugelyje įmonių atsiranda problema dėl lėšų poreikio veiklai finansuoti. Lėšos reikalingos išsaugoti ar padidinti turimo kapitalo apimtį. Investicijos gali būti trumpalaikės ir ilgalaikės. Ilgalaikės investicijos reikalingos ilgalaikiam materialiajam turtui įsigyti, kad būtų galima užtikrinti naujų produktų gamybą, vystymą. Trumpalaikiai poreikiai – t.y. apyvartinės lėšos, reikalingos atsargų įsigijimui, sąskaitų apmokėjimui ir pan. Kad gauti tokių lėšų, verslininkai gali išleisti įvairius vertybinius popierius, arba pasinaudoti finansinių institucijų kreditais. Įmonės kapitalas formuojamas dažniausiai iš asmeninių įnašų ir bankų paskolų. Investavimui paskolos dažniausiai netinka, kadangi vidutinė palūkanų norma labai aukšta, ir paskolos suteikiamos trumpam laikotarpiui, todėl gamybinė įmonė negali ja pasinaudoti. Taip yra todėl, kad įmonei tai yra per trumpas laiko tarpas esminiam gamybos, technologijų pertvarkymui, kuris leistų gauti pelną, būtiną laiku grąžinti paskolą ir sumokėti aukštas palūkanas. Todėl verslininkai priversti ieškoti alternatyvių finansavimo formų. Vienas iš būdų yra lizingas.

1998 metais įsteigta Lietuvos lizingo asociacija, tuo metu vienijusi 8 narius. 1999 – 2003 metais keitėsi Asociacijos narių skaičius, ir šiuo metu Asociacija vienija 12 šalies lizingo bendrovių: UAB „Hansa lizingas“, UAB „DnB NORD lizingas”, UAB „Nordea Finance Lithuania“,UAB „Parex lizingas“, UAB „Sampo banko lizingas“, UAB „Snoro lizingas“, UAB „Šiaulių banko lizingas“, UAB „Ūkio banko lizingas", UAB „SEB VB lizingas“, UAB „Afin Baltica“, UAB „Medicinos banko lizingas“, UAB „Parex faktoringas ir lizingas“. (13)

Lietuvos lizingo asociacija bendradarbiauja su Latvijos, Estijos lizingo asociacijomis, Europos lizingo asociacijų federacija Leaseurope, Lietuvos bankų, Lietuvos buhalterių ir auditorių, Lietuvos autoverslininkų, Nacionaline verslo administratorių asociacijomis, taip pat su Lietuvos laisvosios rinkos institutu, Apskaitos institutu bei kitomis įstaigomis ir organizacijomis.

Taigi, reikia išsiaiškinti, kas yra tas lizingas, kas ir kam jį teikia.

Kitais žodžiais tariant, lizingo davėjas, t.y. ankščiau minėta viena iš lizingo bendrovių, įsigyja nuosavybės teisę į bet kokį nesunaudojamą kilnojamąjį ir nekilnojamąjį daiktą iš pardavėjo, ir perduoda jį naudoti pirkėjui. Nuosavybės teisės į daiktą pereis pirkėjui kai pastarasis pilnai atsiskaitys su lizingo davėju. Dažniausiai lizingo davėjas pasilieka galimybę nuosavybės teises perleisti tretiesiems asmenims, tačiau šis teisių perleidimas neatleidžia lizingo davėjo nuo jo prievolių.

Dainauskienės knygoje „Lizingas“ smulkiai aptariama, kas tai yra lizingas, jo pagrindinės charakteristikos, rūšys, lizingo procedūros organizavimo etapai, skaičiavimo metodika ir pan. (1)

Daug informacijos apie lizingą Lietuvoje galima rasti periodinėje spaudoje: „Verslo žinios“, „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos“, žurnalas „Apskaitos ir mokesčių apžvalga“, taip pat internetas. Gyvenant informacijos amžiuje kiekviena lizingo bendrovė turi savo internetinį puslapį, kuriame galima rasti informacijos apie sąlygas, skaičiuokles ir pan. Tai labai patogu, kadangi taip taupomas klientų laikas.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5798 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laima
  • Apskaitos kursinis Išperkamosios nuomos apskaita
    10 - 9 balsai (-ų)
Apskaitos kursinis Išperkamosios nuomos apskaita. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-kursinis-isperkamosios-nuomos-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:32
×