Apskaitos organizavimas Čekijoje


Transnacionalines kompanijos speros. Referatas apskaitos ir mokesčių pagrindai.

Ekonomikos referatas. Įvadas. Šalies aprašymas. Apskaitos reglamentavimas. Mokesčių sistema. Buhalterinės apskaitos organizavimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.


XXI a. tarptautinė apskaita tampa viena iš svarbiausių studijuojamų ir aprašomų apskaitos disciplinų ir mokslų. Tai labai objektyvus ir dėsningas apskaitos raidos rezultatas. Nacionalinių apskaitos sistemų plėtojimasis neįmanomas be kitų pasaulio šalių apskaitos patirties analizės ir geriausių jų laimėjimų bei pasiekimų panaudojimo. Plėtojantis verslui pasaulyje, iškyla nemažai problemų. Pagrindinės jų – naujų išteklių šaltinių ir naujų rinkų produkcijos realizavimui paieška. Dėl šių, iškylančių problemų pasaulyje intensyviai kuriasi multinacionalinės ir transnacionalinės korporacijos. Transnacionalinės kompanijos, neretai, daro įtaką atitinkamų šalių įvairioms verslo sritims ir sistemoms. Tokia veikla lemia ir tų šalių apskaitos sistemas. Išsivysčiusių rinkos ekonomikos šalių korporacijos taip glaudžiai susijusios su daugelio kitų šalių korporacijomis, jog jų verslas neįmanomas be tarptautinės apskaitos.

Nacionalinių apskaitos sistemų tobulinimas jau seniai siejamas su kaimyninių šalių apskaitos patirties nagrinėjimu. Šis procesas ypač ryškus vienoje iš buvusių socialistinių liaudies demokratijos šalių, tai yra, Čekoslovakijoje. Tačiau panaudoti kitų šalių apskaitos patirtį niekada nebuvo lengva. Pagrindinės priežastys – kalbos barjeras, informacijos stoka ir įvairiai traktuojami tie patys apskaitos terminai, sąvokos bei registrai ir formos.

Darbo tikslas: išnagrinėti Čekijos Respublikos apskaitos sistemos ypatybes.

Darbo uždaviniai:

pateikti trumpą šalies aprašymą,

aptarti apskaitos ir mokesčių reglamentavimo ypatybes,

išnagrinėti apskaitos organizavimo sistemą.

Darbo objektas: Čekijos Respublikos apskaitos ir mokesčių sistema, jų ypatybės.

Darbo literatūra. Darbui parašyti buvo naudojamasi moksline įvairių autorių literatūra; šiuo metu galiojančiais Čekijos apskaitos standartais; įstatymais, reguliuojančiais finansinę apskaitą; Tarptautiniais Finansinės Atskaitomybės standartais.

Darbo metodai. Mokslinės ir teisinės literatūros, susijusios su Čekijos apskaitos sistema, bei apskaitos standartų analizė.

  • Ekonomika Referatai
  • 2013 m.
  • Jurgita
  • 20 puslapių (4434 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 276 KB
  • Apskaitos organizavimas Čekijoje
    9 - 3 balsai (-ų)
Apskaitos organizavimas Čekijoje. (2013 m. Sausio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/apskaitos-organizavimas-cekijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 23:56