Apskaitos organizavimas įmonėje


Įvadas. Įmonė ir jos vykdomos veiklos pobūdis. Apskaitos darbo organizavimas. Apskaitos politika. Įstaigos valdymo struktūra. Sąskaitų planas ir kompiuterinė apskaitos programa. Įstaigos turtas. Piniginių lėšų apskaita. Kasos darbo organizavimas. Bankinių operacijų organizavimas. Debitorinių ir kreditorinių įsiskolinimų apskaita. Pirkėjų skolų apskaita. Skolų tiekėjams apskaita. Kiti įsipareigojimai. Darbo užmokesčio apskaita. Atsargų apskaita. Finansinių ataskaitų rinkinys. Išvados. Literatūros sąrašas.

Ūkinės operacijos ir įvykiai registruojami remiantis sąskaitų planu, kurio pagrindas yra patvirtintas finansų ministerijos. Skirtumas tas, kad jis yra pakoreguotas (supaprastintas) vyr. buhalterės bei reikalui esant yra papildomas.

Pinigai į kasą priimami ir išduodami kasos pajamų (2 priedas) ir išlaidų (3 priedas) orderiais. Atsižvelgiant į įstaigos įstatus, kasoje negali būti daugiau nei 10 000 LT. Dienos pabaigoje, pinigai iš kasos per orderį yra perkeliami į seifą.

Grynieji pinigai išduodami tik tuo atveju, kai perkama grynais: ataskaitingam asmeniui išrašomas kasos išlaidų orderis (KIO). Ataskaitingas asmuo, gautais pinigais atsiskaitęs su kitomis įmonėmis, pateikia buhalterijai pinigų sumokėjimą įrodančius dokumentus. Šiuo atveju įstaigoje apyskaitos nepildomos, visi veiksmai atliekami per orderius. Nepanaudoti pinigai grąžinami atgal į kasą, taip pat per orderį.

Pirkėjas atsiskaitęs už paslaugas gauna mokėjimą patvirtinantį kvitą (4 priedas).

Buhalterinei kasos operacijų apskaitai naudojama subsąskaita 232. Šios sąskaitos debeto likutis rodo pinigų padidėjimą kasoje (Kalčinskas G., 2003, 186p.), kadangi ši sąskaita įeina į turto klasę, o kredito likutis rodo pinigų sumažėjimą kasoje. Turto padidėjimą kasoje atspindi operacijos, kai yra gaunami pinigai už prekes (viešojo transporto bilietus): D 232; K 2101. Turto sumažėjimą kasoje atspindi operacijos, kai pinigai išduodami ataskaitingam asmeniui: D 2116; K 232.

Buhalterinei banko operacijų apskaitai naudojamos subsąskaitos 231x. Priklausomai nuo to, kurioje sąskaitoje vyksta operacija, toks skaičiukas įrašomas vietoj „x“.

Iš įvairių literatūros šaltinių žinome, kad įmonės debitoriniai įsiskolinimai, tai pirkėjų įsiskolinimai įmonei už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas, o kreditoriniai įsiskolinimai - pačios įmonės skola tiekėjams ar finansinėms įstaigoms. Všį „X“ pirkėjai yra biudžetinės įstaigos, kurios gali mokėti pavedimu per 10 dienų, arba taip, kaip nurodyta sutartyje. Pirkėjai, kurie neturi sutarčių, atsiskaito tik grynaisiais. Pirkėjams yra išrašoma PVM sąskaita – faktūra (5, 6 priedai).

Įmonė taikydama nuolaidas nesinaudoja jokiu metodu (bruto, neto), nes tai yra VŠĮ, todėl visas kainas tvirtina savivaldybė.

Atsiskaitymai už elektrą, telefoną ir kitas paslaugas registruojami buhalteriniais įrašais: D 6116 (komunikacinės sąnaudos); K 2310 (sąskaita banke).

Pagal Lietuvos darbo kodeksą, darbuotojas yra fizinis asmuo, turintis darbinį teisnumą ir veiksnumą, dirbantis pagal darbo sutartį už atlyginimą. Asmuo, norintis užimti kokią nors poziciją šioje įmonėje, pirmiausia turi pateikti prašymą dėl darbo, įrodyti savo kvalifikaciją bei galiausiai, kai jau yra nuspręsta priimti šį asmenį į darbą – pasirašyti darbo sutartį – nuostatus, kurių privalo laikytis dirbdamas šioje įmonėje.

  • Finansai Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 119 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2209 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rimante
  • Apskaitos organizavimas įmonėje
    10 - 4 balsai (-ų)
Apskaitos organizavimas įmonėje. (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-organizavimas-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:09
×