Apskaitos organizavimas įvairaus tipo įmonėse


Imoniu skirstymas pagal dydi. Apskaitos organizavimas skirtingų tipų įmonėse. Apskaitos organizavimo budas. Buhalterinės apskaitos organizavimas. Buhalterines apskaitos organizavimo pagrindai. Apskaitos organizavimas esmė. Apskaitos esme. Įmonės apskaitos organizavimas. Buhalterines apskaitos organizavimas imoneje. Apskaitos organizavimo procesas.

Įvadas. Įmonių rūšys lietuvos respublikoje. Įmonių klasifikavimo kriterijai. Apskaitos organizavimo esmė. Apskaitos organizavimo bendrieji principai. Buhalterinės apskaitos organizavimas apskaitos politikos kontekste. Apskaitos politika. Apskaitos organizavimas skirtingų tipų įmonėse. Apskaitos organizavimo skirtingų tipų įmonėse bendri trūkumai ir pranašumai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.

Pasirinkau šią temą, nes man pasidarė gana įdomu daugiau sužinoti apie buhalterinę apskaitą, jos esmę ir organizavimą skirtingų tipų įmonėse, pagal kokius kriterijus yra skirstomos įmonės į tipus.

šia tema literatūros yra ne mažai. Gana plačiai apie tai rašo gediminas kalčinskas savo knygoje buhalterinės apskaitos pagrindai ir aldona ivanauskienė buhalterinės apskaitos pagrindai . Remdamasi šių bei kitų autorių mokomąja literatūra bandysiu išanalizuoti apskaitos esmę ir apskaitos proceso organizavimą skirtingų tipų įmonėse, taip pat bandysiu įsigilinti į bendruosiuos apskaitos organizavimo principus, apskaitos politiką, pagal kokius kriterijus įmonė priskiriama vienam ar kitam tipui ir bandysiu sulyginti kokius trūkumus ir pranašumus turi įmonių tipai.

Racionalus apskaitos organizavimas yra toks, kai gaunama geros kokybės informacija, kuri operatyviai pateikiama ir ja patenkinti išoriniai ir vidiniai vartotojai. Labai didelę reikšmę apskaitos organizavimo procese turi darbuotojai ir jų dalykinė kvalifikacija. Racionaliai organizuoti apskaitą įmonėje galima tik laikantis tam tikrų svarbių sąlygų. Netgi keletas specialistų, racionaliai suburtų kuriam nors tikslui pasiekti, gali nuveikti labai daug, bent jau gerokai daugiau nei kiekvienas dirbdamas atskirai. Nors ir labai kvalifikuotu specialistai ne ką nuveiks, jeigu jų darbas nebus tinkamai organizuotas, bet ir nekvalifikuotų specialistų neišgelbės net ir tobuliausias jų darbo organizavimas. Žinių, sąžiningo darbo ir to darbįvairiausiose įmonėse dirba buhalteriai. Jiems įmonė gali reikšti gamyklą, didelį prekybos centrą, žemės ūkio kooperatyvą ar ūkininko ūkį. Todėl visos įmonės skirstomos pagal tam tikrus požymius, kaip parodyta schemoje. (žiūr. priedas).

Pagal dydį įmones skirstomos į vidutines ir mažas. Toks skirstymas svarbus, tuo, kad valdžios institucijos remia mažas įmones suteikdamos joms lengvatų. Be to, tai turi reikšmę apskaitai. Mažose įmonėse dirba nedaug apskaitos darbuotojų, o kartais savininkas pats tvarko apskaitą rankiniu būdu ar naudojasi specialių įmonių paslaugomis. Skirstant pagal dydį atsižvelgiama į kelis kriterijus: darbuotojų skaičių, pardavimų apimtį, įmonės balanse parodyta turto dydį.

Pagal verslo organizavimo formas įmonės skirstomos į įmonių bendrijas, individualias įmones ir akcines bendroves. Rinkos ekonomikos sąlygomis visos įmonės yra visiškai savarankiškos. Jos pačios sprendžia, kokius gaminius gaminti, kokias paslaugas teikti.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2011 m.
  • 21 puslapis (5924 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Apskaitos organizavimas įvairaus tipo įmonėse
    10 - 1 balsai (-ų)
Apskaitos organizavimas įvairaus tipo įmonėse. (2011 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-organizavimas-ivairaus-tipo-imonese.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 06:18
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo