Apskaitos pagrindai ir auditas


Saskaitu korespondencijos taisykle. Audito pagrindai. Saskaitu korespondencijos taisykles. Ukinis faktas. Kaupimo principas korespondencijos. Pagrindines saskaitu korespondencijos. Saskaitu korespondencija taisykle. Kas yra ūkinis įvykis. Buhalterijos apskaitos pagrindai korespondencija. Auditas pagrindai.

Įmonių finansinė atskaitomybės sudėtis. Buhalterinės sąskaitossumos, esančios debeto pusėje vadinamos debeto apyvarta. Sumos, esančios kredito pusėje vadinami kredito apyvarta. Turto sąskaitos. Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų sąskaitos. Pajamų sąskaitos. Sąnaudų sąskaitos. Dvejybinis įrašas sąskaitų korespondencijos taisyklė. Sąskaitų korespondencijos taisyklė. Identifikavimas, įkainojimas ir klasifikavimas apskaitoje. Pavyzdinis sąskaitų planas. Sąskaitų klasifikavimas. Sintetinių sąskaitų, subsąskaitų ir analitinių sąskaitų ryšys. Registrai ir jų paskirtis. Bendrasis žurnalas. Specialieji apskaitos žurnalai. Pagrindiniai apskaitos dokumentai. Pvm sąskaitoje-faktūroje privalo būti nurodyta. Pagrindiniai apskaitos dokumentai. Klaidų taisymas dokumentuose. Ataskaitinio laikotarpio parinkimas. Duomenų kaupimo principo esmė. Pajamų ir įplaukų registravimas. Išlaidų ir sąnaudų registravimas. Koreguojamųjų ir uždaromųjų įrašų esmė. Darbinė atskaitomybės lentelė. Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas.

Finansinė atskaitomybė – finansinių duomenų apie įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus, pinigų srautus periodinis rengimas nustatyta forma.

Buhalterinė sąskaita – tai informacijos kaupimo ir grupavimo būdas ūkio subjekto turtui, nuosavam kapitalui, įsipareigojimams, pajamoms ir sąnaudoms nustatyti per ataskaitinį laikotarpį.

Koresponduojant, turto ir sąnaudų apskaitos objektų padidėjimai fiksuojami tų sąskaitų debete, o sumažėjimai - sąskaitų kredite; nuosavybės bei pajamų sąskaitų apskaitos objektų padidėjimai fiksuojami tų sąskaitų kredite, o sumažėjimai – sąskaitų debete

Dvejybinis įrašas – ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių registravimo būdas, kai kiekvienos ūkinės operacijos arba kiekvieno ūkinio įvykio vertė įrašoma į sąskaitos (sąskaitų) debetą, o jai lygi suma - į kitos sąskaitos (sąskaitų) kreditą.

Kiekviena ūkinė operacija registruojama dvigubais įrašais. Ūkinio fakto atspindėjimas vienos sąskaitos debete, o kitos – kredite vadinamas dvejybiniu įrašu. Sąskaitų derinys, kai viena sąskaita debetuojama, o kita kredituojama, vadinama sąskaitų korespondencija.

Kiekvienas ūkinis faktas turi poveikį įmonės finansinei būklei. Buhalterio uždavinys užregistruoti ūkinius faktus. Kiekvieną faktą, prieš jį fiksuojant apskaitoje, reikia identifikuoti, Nustatyti kada faktas įvyko, ar tai ūkinis įvykis, ar operacija? Ūkinis įvykis-tai nuo ūkio subjektų nepriklausantys ūkiniai faktai, kurie turi įtakos turtui (pvz. , stichinė nelaimė, vagystė, natūrali netektis ir pan. ) skirtingai, ūkinė operacija yra tikslinga veikla, siekiant ūkio rezultato. Ji fiksuojama tuomet, kai faktiškai pakeičia turto ir nuosavybės struktūrą arba apimtį.

Identifikavus ūkines operacijas, jas reikia įkainoti. Bendrieji apskaitos principai reikalauja visas ūkines operacijas įkainoti turto bei nuosavybės įsigijimo kaina. Kad būtų galima apibendrinti ūkines operacijas, jos sugrupuojamos, Klasifikuojamos. Klasifikuojant, naudojamos sąskaitos. Juose grupuojamos vienos rūšies operacijos. Kiekvienai turto ir nuosavybės rūšiai yra skiriamas tam tikras apskaitos registras. Duomenys į registrus (sąskaitas) perkeliami iš pirminių dokumentų. Juose atsispindi sąskaitos objekto pasikeitimai. Pvz. , gavus pinigus , jų kasoje padidėja, o išmokėjus - sumažėja.

  • MS PowerPoint 57 KB
  • 2012 m.
  • 63 puslapiai
  • Kolegija
  • Evelina
  • Apskaitos pagrindai ir auditas
    10 - 1 balsai (-ų)
Apskaitos pagrindai ir auditas. (2012 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-pagrindai-ir-auditas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 04:08
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo