Apskaitos pagrindų konspektas


Apskaitos pagrindai konspektas. Buhalterinės apskaitos konspektai. Buhalterinės apskaitos pagrindai konspektas. Apskaitos pagrindu testas. Buhalterines apskaitos seminarinis darbas. Veiklos tęstinumo principas. Apskaitos pagrindai referatas. Buhalterinės apskaitos pagrindu konspektas. Apskaitos pagrindai špera. Buhalterinės apskaitos pagrindu konspektai.

Įmonės principas. Veiklos tęstinumo principas. Periodiškumo principas. Pastovumo principas. Piniginio mato principas. Kaupimo principas. Kaupimo principas. Kaupimo principas. Palyginimo principas. Palyginimo principas. Pavyzdys. Neutralumo principas. Turinio svarbos principas.

Kiekviena finansinę atskaitomybę sudaranti įmonė laikoma atskiru apskaitos vienetu ir į finansinę atskaitomybę turi būti įtraukiamas tik tos įmonės turtas, nuosavas kapitalas, įsipareigojimai, pajamos ir sąnaudos bei pinigų srautai. (reikalaujama, kad savininko ar savininkų investuotasrengiant finansinę atskaitomybę daroma prielaida, kad įmonės veiklos laikotarpis neribotas ir jos nenumatoma likviduoti, todėl, rengdama finansinę atskaitomybę, įmonės vadovybė turi įvertinti, ar įmonė gali tęsti veiklą. Finansinė atskaitomybė turi būti rengiama vadovaujantis veiklos tęstinumo principu, nebent įmonės savininkai nuspręstų likviduoti įmonę ar sustabdyti veiklą arba jie neturėtųfinansinė atskaitomybė turi būti sudaroma pagal paskutinės finansinių metų dienos duomenis. Vėliau įvykusios ūkinės operacijos ir ūkiniai įvykiai įtraukiami į apskaitą ir atspindimi kito ataskaitinio laikotarpio finansinėje atskaitomybėje. Paprastai finansiniai metai trunka 12 mėnesių. Tačiau tam tikromis aplinkybėmis, kai įmonė pradeda veiklą, yra reorganizuojama, likviduojama arba priimamas sprendimas pakeisti finansinių metų pradžią, vieneri finansiniai metai gali būti ne 12 mėnesių. Jie gali būti truįmonė pasirinktą apskaitos metodą turi taikyti nuolat arba pakankamai ilgą laiką, nebent reikšmingi įvykiai ar aplinkybės nulemtų būtinybę pakeisti apskaitos politiką. Finansinės atskaitomybės straipsnių klasifikavimas ar informacijos pateikimo būdas gali būti keičiamas tik tada, kai paaiškėja, kad taikomi apskaitos metodai neleidživisas įmonės turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai finansinėje atskaitomybėje išreiškiami pinigais.

Vadovaujantis buhalterinės apskaitos įstatymu apskaita tvarkoma ir apskaitos dokumentai surašomi naudojant Lietuvos respublikos piniginį vienetą – litą, o prireikus – ir litą, ir užsienio valiutą.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (826 žodžiai)
  • Rasa
  • Apskaitos pagrindų konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Apskaitos pagrindų konspektas. (2011 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-pagrindu-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 07:35
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo