Apskaitos procesas ir jo organizavimas


Apskaitos proceso organizavimas. Buhalteriniu saskaitu uzdarymas. Kaip vyksta apskaitos procesas įmonėje. Apskaitos proceso organizavimas imoneje. Įmonės apskaitos proceso organizavimas ir vykdymas. Apskaitos procesas ir jo organizavimas įmonėje. “x’ įmonės apskaitos proceso organizavimas ir vykdymas. Apskaitos proceso nuoseklumas. Apskaitos procesas įmonėje. Apskaitos organizavimo nuoseklumas.

Turinys. Apskaitos organizavimo esmė. Finansinės apskaitos techninis ir technologinis aprūpinimas. Metodinis finansinsės apskaitos politikos aspektas. Apskaitos organizavimas skirtingų tipų įmonėse. Apskaitos proceso nuoseklumas. Ūkinių operacijų fiksavimas pirminiuose apskaitos dokumentuose. Apskaitos procesas ir jo organizavimas. Operacijų registravimas žurnaluose ir sąskaitose. Kaupimai apskaitoje. Inventorizacija. Sąskaitų uždarymas ir jų parengimas naujam ataskaitiniam laikotarpiui. Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas. Atsakomybė už buhalterinės apskaitos vedimą, atskaitomybės parengimą ir dokumentų bei registrų išsaugojimą.

Apskaitos organizavimo esmė .

Finansinės apskaitos techninis ir technologinis aprūpinimas metodinis finansinsės apskaitos politikos aspektas .

Apskaitos organizavimas skirtingų tipų įmonėse .

Apskaitos proceso nuoseklumas apskaitos procesas ir jo organizavimas .

Operacijų registravimas žurnaluose ir sąskaitose .

Kaupimai apskaitoje .

Inventorizacija pjamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas .

Atsakomybė už buhalterinės apskaitos vedimą, atskaitomybės parengimą ir dokumentų bei registrų išsaugojorganizavimas – tai procesas, kurio metu sprendžiami buhalterinių vietos įmonių sistemose ir apskaitos darbuotojų vietos buhalterijų aparatuose nustatymo klausimai.

Iš keturių pagrindinių valdymo funkcijų (kontrolė, organizavimas, planavimas, vadovavimas) sudėtinguose socialiniuose-ekonominiuose valdymo objektuose – įmonėse – atsiranda daugybė kitų, kurios vis dėlto yra ne pirminės, bet išvestinės tų keturių atžvilgiu. Norint racionaliai valdyti kurį nors objektą bendrąja prasme visiškai pakanka jį organizuoti (kėkvienam darbuotojui pasakyti, ką jis turi atlikti, ir sujungti darbuotojus į vienalytes grupes, jų atliekamo darbo požiūriu), suplanuoti darbuotojų veiklą (kitaip jie nežinos, ką konkrečiai tam tikru laiko momentu turi atlikti, be to, nenustačius užduočių būtų neįmanoma įvertinti jų veiklos rezultatų), kontroliuoti valdomo objekto veiklą ir vadovauti darbuotojų veiklai (motyvuoti juos, nustatant gerai dirbti skatinančias darbo užmokesčio sistemas, premijuojant ypač gerai dirbančius. ) buhalterinė apskaita yra sudedamoji kontrolės funkcijos dalis, nes kontrolė apima ne tik valdomo objekto monitoringą (stebėjimą), bet ir aktyvų poveikį, siekiant sugrąžinti objektą į valdytojų numatytą būseną.

Pradėjus plėtotis laisvosios rinkos santykiams Lietuvoje, nemažai stambiųjų šalies įmonių bankrutavo arba buvo privatizuotos ir suskaidytos į daugybę nedidelių uždarųjų akcinių bendrovių. Pastarųjų vadovai, negalėdami samdyti didesnio valdymo aparato, įpareigojo buhalterijas vykdyti kai krias apskaitai nebūdingas funkcijas. Todėl jau dabar beveik visuotinai pripažįstama ir tarsi savaime suprantama, kad vyriausieji buhalteriai atlieka ir darbus, kuriuos viso pasaulio įmonėse atlieka specialiai tam skirti finansų skyriai, - apskaič iuoja mokesčius, rūpinasi kreditų gavimu ir jų sugrąžinimu, stebi pinigų judėjimą įmonėje ir ar laiku savo įsiskolinimus įmonei padengia tretieji asmenys.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (5492 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vėjas
  • Apskaitos procesas ir jo organizavimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Apskaitos procesas ir jo organizavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-procesas-ir-jo-organizavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 26 d. 02:24
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo