Apskaitos proceso organizavimas SIA „ADD CAR“ įmonėje


Įvadas. Teorinė dalis. Apskaitos procesas. Bendrieji apskaitos principai. Didžioji knyga. Balansas. Sąskaitų planas. Sąskaitos faktūros rekvizitai. Pelno (nuostolio) ataskaita. SIA „ADD CAR“ apskaitos organizavimo analizė. Bendrasis žurnalas. Sąskaitų operacijos. Įmonės balansas 2012m. Įmonės pelno nuostolio ataskaita. Išvados. Literatūros sąrašas.


Nuo senų laikų visada žmogui būdavo noras žinoti kokio ir kiek turi turto , kiek išleidžia ir kiek gauna pajamų . Visa tai ir lėmė , kad atsirastų apskaita . Žmonės , kurie sugebėdavo atlikti apskaitos darbus senovėje vadindavo raštininkais , tik po kurio laiko pradėjo vadinti šiuolaikiškiau – ekonomistais arba apskaitininkais . Plečiantis verslui atsidarydavo pirmosios kontoros ir kiekvienas atitinkamai žmogus pasiskirstydavo po vieną darbą : skaičiuodavo operacijas , įplaukas , išlaidas , darbų atlikimo nuoseklumą ir tikslumą ir t.t. Su laiku atsirado ir apskaitos kontrolė . Kad apskaitos rezultatai būtų užtikrinti būdavo atliekamos ir inventorizacijos .

Viena iš svarbiausių dalių versle yra tinkamas informacijos įvertinimas ir atitinkamas panaudojimas teikiamomis galimybėmis . Informacijos skirtos priimti sprendimams yra labai daug ir įvairios , todėl prireikus ją suvokti reikėtu nemažai laiko .

Dauguma apskaitininkų teigia , kad apskaita yra verslo kalba . Toks teiginys žinoma , manau yra teisingas , nes be apskaitos , visų duomenų apie įmonės veiklos sėkmę ar turtą , kuriuo įmonė disponuoja , tos įmonės darbuotojai tiesiog nesusikalbėtu : pirkėjai su tiekėjais , pagrindinis sąvininkas su akcininkais ir t.t. Juk kiekvienas įmonės savininkas siekia to , kad įmonė uždirbtų kuo didesnį pelną ir plėstu savo veiklą . Todėl visą informaciją apie įmonės turtą ir kitus srautus pateikia apskaitininkai .

Su laiku apskaita tapo nauja ir pelninga verslo šaka . Tai teigiamas demokratinės valstybės reiškinys , padedantis ugdyti apskaitininko profesijos prestižą .

Bendrieji apskaitos principai – tai tokios nuostatos , kuriomis grindžiamos laisvosios šalies rinkos konceptualios taisyklės .

Įmonės principas – reikalaujama , kad įmonės savininko ar kelių įmonės savininkų investuotas turtas apskaitoje būtų atskirtas nuo jų asmeninio turto .

Periodiškumo principas – turi panašumu su įmonės tęsiamos veiklos principu . Kitaip sakant su sąlyginiu įmonės veiklos skirstymu į tam tikrus laikotarpius . Laikotarpio pabaigoje pateikiama ataskaitinė informacija apie pasikeitimus per tą laikotarpį , turimą turtą , uždirbtas pajamas ar sąnaudas .

Apskaitos pastovumo principas – reikalauja , apskaitininkai apdairiai keistų apskaitos metodiką .

Atsargumo ir apdairumo principas – reikalaujama , kad įmonės apskaitininkai tinkamai įvertintų visus veiklos rezultatus . Tai itin svarbu akcinėms bendrovėms kai dažniausiai būna ne vienas savininkas , todėl administracija siekdama palankių vadovų perrinkimų įmonės esamą padėtį tiesiog „pagrąžina“ . Įmonės administracija stengiasi įrodyti įmonės savininkams , kad esant nepalankiai finansiniai padėčiai geriausias būdas yra išleisti naujas akcijas , tuo įtikinant naujuosius akcininkus apie įmonės bent jau patenkinamą veiklą .

Palyginimo laikotarpis – reikalaujama , kad pajamos uždirbtos per ataskaitinį laikotarpį būtu palygintos su šias pajamas uždirbant patirtomis sąnaudomis .[2]

Kokius nuosavo kapitalo , sąnaudų , turto , įsipareigojimų ir pajamų straipsnius operacija pakeičia .

Atitinkamos sąskaitos yra parenkamos iš sąskaitų plano , pažymima ar sąskaita yra debetuojama ar kredituojama ir įrašoma operacijos suma .

Ūkinės operacijos turi tam tikrą sąskaitų korespondenciją . Jos paprastai apibūdinamos nurodant debetuojamą bei kredituojamą sąskaitas ta pačia suma . Visa tai sudaro svarbia kontrolinę reikšmę .[2]

  • Microsoft Word 486 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (5056 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Apskaitos proceso organizavimas SIA „ADD CAR“ įmonėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Apskaitos proceso organizavimas SIA „ADD CAR“ įmonėje. (2018 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-proceso-organizavimas-sia-add-car-imoneje.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 20 d. 03:23
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!