Apskaitos registrai


Apskaitos registrai. Apskaitos registrų skirstymas. Bendrasis žurnalas. Bendrojo žurnalo pavyzdys. Specialieji žurnalai. Pirkimų skolon žurnale fiksuojamas trumpalaikio ir ilgalaikio turto pirkimas skolon. Pardavimų skolon žurnale įrašoma prekių ir perparduoti skirto ilgalaikio turto pardavimas skolon. Parduotų prekių savikainos žurnale registruojama skolon už grynus pinigus ar pavedimu parduotų prekių. Pinigų gavimo žurnale registruojamas pirkėjų skolų apmokėjimas. Pinigų mokėjimo žurnale įrašomos grąžintos skolos tiekėjams. Didžioji knyga. Sąskaitos kasa pavyzdys nr. Analitinės apskaitos kortelės. Klaidų taisymas sąskaitose. Klaidos apskaitos registruose, pastebėtos po metinės finansinės atskaitomybės sudarymo ir patvirtinimo. Apskaitos ciklo užbaigimas. Pajamų pripažinimas. UŽDUOTIS. . Nustatyti kada registruojamos pajamos, kada įplaukos. Sąnaudų pripažinimo tvarka. Užduotis. Nustatyti kada registruojamos sąnaudos, kada išlaidos. Pajamų grupavimas ir apskaita. Sąnaudų grupavimas ir apskaita. Koregavimai apskaitoje. Būtini koregavimo atvejai. Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas. Įmonių atskaitomybė.


Finansų ministerija 1994 metais patvirtino tipinius finansinės apskaitos registrus. Jie pavadinti specialiaisiais apskaitos žurnalais, kurie tinka visų veiklos sričių ir dydžių įmonėms, kuriose apskaitą tvarko keli skyriai (asmenys). Duomenys specialiuosiuose žurnaluose registruojami laikantis sisteminio ir chronologinio principo, t. y. kiekviename žurnale registruojamos ir sisteminamos tik vienos rūšies operacijos.

Pirkimų skolon žurnale fiksuojamas trumpalaikio ir ilgalaikio turto pirkimas skolon.

Pardavimų skolon žurnale įrašoma prekių ir perparduoti skirto ilgalaikio turto pardavimas skolon, taip pat paslaugų suteikimas skolon.

Parduotų prekių savikainos žurnale registruojama skolon už grynus pinigus ar pavedimu parduotų prekių, gatavos produkcijos ir ilgalaikio turto, skirto perparduoti, savikaina.

Pinigų gavimo žurnale registruojamas pirkėjų skolų apmokėjimas, prekių ar kito turto pardavimas už grynuosius pinigus arba pavedimu, pinigų gavimas iš užsakovų už jiems suteiktas paslaugas, paskolų ėmimas ir kitos piniginės įplaukos.

Pinigų mokėjimo žurnale įrašomos grąžintos skolos tiekėjams, pirktos atsargos ir ki­tas turtas, pirkimas už grynuosius pinigus arba pavedimu, apmokėtos įvairios sąnaudos, skolų grąžinimas ir kitos piniginės išlaidos.

Didžioji knyga yra sisteminis apskaitos registras. Didžiosios knygos sąskaitose kaupiami, sisteminami duomenys apie visą įmonės turtą, nuosavą kapitalą, įsipareigojimus, pajamas ir sąnaudas. Kiekvienai sąskaitai skiriama viena kortelė, kurios viršuje užrašomas sąskaitos pavadinimas ir numeris. Perkeliant duomenis iš kurio nors žurnalo, sąskaitos PP skiltyje nurodomas žurnalo šifras ir puslapio, iš kurio perkelta suma, numeris (pvz., PM/2 - Pinigų mokėjimo žurnalo 2 puslapis). Taip išlieka chronologinių ir sisteminių apskaitos registrų ryšys. Po kiekvieno įrašo gali būti nurodomas sąskaitos likutis arba laikotarpio pabaigoje skaičiuojama debeto ir kredito apyvartos bei likutis laikotarpio pabaigoje.

  • Apskaita Skaidrės
  • MS PowerPoint 511 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 51 puslapis (3066 žodžiai)
  • Rimantė
  • Apskaitos registrai
    10 - 9 balsai (-ų)
Apskaitos registrai. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-registrai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:11
×