Apskaitos tvarkymo kompiuteriais kokybės vertinimo kriterijai


Įvadas. Apskaitos informacijos tvarkymo kompiuteriais technologiniai aspektai. Apskaitos informacijos tvarkymo technologija. Pradinės ir rezultatinės informacijos tvarkymo technologija. Apskaitos tvarkymo kompiuteriais technologijos kokybė. Apskaitos informacinių sistemų tvarkymo kokybės tyrimo metodika. Apskaitos informacinės sistemos tvarkymo kokybės vertinimo kriterijai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pastarasis laikotarpis turėjo įtakos pasikeisti socialiniai, ekonominiai ir visuomeniniai veiklai. Ekonominės informacijos valdymas pastaruoju laikotarpiu yra ypač aktualus. Kompiuterio alternatyva – spartus skaičiavimo tempas, talpi pastovioji ir operatyvioji atmintis, maža apimtis, galimybė naudoti priimtinose sąlygose, maža kaina kompiuterius leidžia įsigyti ir naudoti specialistų darbo vietose. Sparčiai plečiasi kompiuterių galimybės atlikti skubius skaičiavimus bei kontroliuoti informacijos perdavimą dideliu atstumu. Ši priežastis leidžia įvertinti, kad kompiuteris tampa universalia ir labai praktiška priemone perduoti informaciją. Svarbu, kad šiomis kompiuterinės ir telekomunikacinės priemonėmis gali greitai ir efektyviai išmokti naudotis vartotojai, neturintys specialaus išsilavinimo.

Įmonės, rengiančios ir gaminančios kompiuterinę techniką bei programinę įrangą, stengiasi tobulinti savo gaminius. Vartotojams yra sunku prisitaikyti prie sparčiai vykstančių kompiuterinių techninių naujovių. Norint pasiekti konkrečioje įmonėje informacinės sistemos efektyvumą, reikia sureguliuoti informacijos tvarkymo technologiją, kad kompiuteris gebėtų atlikti didžiąją dalį pavestų darbų ,o žmogui likusi dalis, kurios kompiuteris negali tvarkyti. Žinoma, reikia atsižvelgti į įmonės finansines galimybes, nes diegiamoji programinė įranga yra labai brangi.

Darbo objektas : apskaitos informacijos tvarkymo kompiuteriais kokybės vertinimo kriterijai.

Darbo tikslas : Išanalizuoti apskaitos informacijos tvarkymo kompiuteriais technologijos aspektus bei apskaitos tvarkymo kompiuteriais kokybės vertinimo kriterijus

Darbo uždaviniai :

Išnagrinėti apskaitos informacijos tvarkymo kompiuteriais technologijos aspektus .

Išsiaiškinti apskaitos tvarkymo kompiuteriais technologijos kokybės kriterijus.

Tyrimo metodai : Lietuvių ir užsienio mokslinės ir profesinės literatūros analizė, įvairių straipsnių analizė.

Kiekviename versle materialios gamybos technologijos apsprendžia medžiagų apdorojimą, jų požymį ar būklės pakeitimo metodus bei priemones. Taikant skirtingas technologijas, materialūs ištekliai transformuojami tam tikrais produktais. Informacija – tai svarbi ūkinės veiklos priemonė, kuriai reikalinga taikyti informacinę technologiją. Ši technologija – tai procesas, naudojantis duomenų rinkimo, apdorojimo bei perdavimo metodus ir priemones, jų pagrindu gaunama nauja kokybės informacija, apie ūkio subjekto būklę.

Informacijos technologija (IT) – tai visumą apimanti techninė ir programinė įranga, kuri naudojama rinkti, perduoti, apdoroti ir skleisti duomenis organizacijoje, taip pat metodai, leidžiantys įvertinti šią įrangą. Ši veikla siejasi su technine pažanga - naujų techninių priemonių gamyba ir visapusiškas šių priemonių taikymas praktinėje veikloje. Jos efektyvumas vertinamas tik tada, jeigu ji pagerina verslo aplinką ir įmonės rezultatus.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 59 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1885 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Apskaitos tvarkymo kompiuteriais kokybės vertinimo kriterijai
    10 - 3 balsai (-ų)
Apskaitos tvarkymo kompiuteriais kokybės vertinimo kriterijai. (2016 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaitos-tvarkymo-kompiuteriais-kokybes-vertinimo-kriterijai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:24
×