Apskritimo dalijimas Sklandūs sujungimai


Kaip padalinti apskritima i 3 lygias dalis. Apskritimo dalijimas i 5 dalis.

Apskritimo dalijimas. Sklandūs sujungimai. Apskritimo dalijimas. Apskritimo dalijimas į keturias lygias dalis. Apskritimo dalijimas į penkias lygias dalis. Apskritimo dalijimas į šešias lygias dalis. Sujungimu vadiname sklandų tiesės perėjimą į kreivę arba vieno lanko perėjimas į kitą. Dviejų susikertančių tiesių sujungimas reikiamo spindulio lanku. Dviejų lygiagrečių tiesių sujungimas dviem lankais. Apskritimo ir tiesės sujungimas lanku, kai sujungimo lankas. Eina per apskritimo centrą. Vieno apskritimo liestinės brėžimas. Apskritimo ir tiesės sujungimas lanku. Dviejų apskritimų liestinės brėžimas (išorinė liestinėDviejų apskritimų liestinės brėžimas (vidinė liestinėIšorinis dviejų lankų sujungimas tam tikro spindulio lanku.


Apskritime brėžiami du tarpusavyje statmeni skersmenys 1-3 ir 2-4.

Apskritimo spindulys OB dalijamas pusiau ir gaunamas taškas C. Iš šio taško, kaip iš centro, spinduliu C-1 brėžiamas lankas iki sankirtos su apskritimo skersmeniu A0 – gaunamas taškas E. Atkarpa E-1 yra lygi į apskritimą įbrėžto taisyklingo penkiakampio kraštinei. Iš taško 1 spinduliu E-1 brėžiamas lankas iki sankirtos su apskritimu taškuose 2 ir 5. Tuo pačiu spinduliu nubrėžus lankus iš taškų 2 ir 5, gaunami taškai 3 ir 4. Sujungus rastuosius taškus paeiliui tiesėmis, gaunamas taisyklingas penkiakampis.

Iš bet kurio skersmens galinių taškų, pavyzdžiui, 1 ir 4, kaip iš centrų, spinduliu R brėžiami du lankai. Sujungus šių lankų ir apskritimo sankirtos taškus 2, 3, 5, 6 ir taškus 1, 4 tiesėmis, gaunamas taisyklingas šešiakampis.

Apskritimo ir tiesės sujungimas lanku, kai sujungimo lankaseina per apskritimo centrą.

Per tašką C brėžiama apskritimo liestinė CK. Kampas CKB, kurį sudaro liestinė su tiese AB, pusiaukampine dalijamas pusiau. Pusiaukampinės ir spindulio OC tęsinio kirtimosi taškas O1 yra sujungimo centras, o atkarpa O1C – sujungimo lanko spindulys R1. Nuleidus iš taško O1 statmenį į tiesę AB, gaunamas sujungimo taškas M.

Per tašką A reikia nubrėžti apskritimo liestinę.

  • MS PowerPoint 218 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (930 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Apskritimo dalijimas Sklandūs sujungimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Apskritimo dalijimas Sklandūs sujungimai. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskritimo-dalijimas-sklandus-sujungimai.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 22 d. 00:02
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema