Apšvieta mokykloje


Atsispindejusios sviesos plotas. Atsispin. Apsvieta fizika. Apsvieta fizikoje. Apsvieta matuojama.

Apšvieta, arba apšviestumas - šviesos srautas tenkantis vienetiniam paviršiaus plotui. Apšvieta matuojama specialiu prietaisu, vadinamu liuksmetru. Apšvieta. Ryšys su šviesos stipriu. Su apšvieta susijusios sąvokos. Pagrindiniai dydžiai. Formulės. Palyginimai. Apšvietos normos. Apšvietos nustatymas. Jos žalingas poveikis, neatitinkant normoms.

G. Kudrevičiūtė, g. Zinevič.

Apšvieta matuojama specialiu prietaisu, vkai šviesa krinta statmenai paviršiui tai paviršiaus apšvieta yra tiesiog proporcinga šaltinio šviesos stipriui.

Be to paviršiaus apšvieta yra atvirkščiai proporcinga atstumo r nuo šaltinio iki apšviečiamo paviršiaus kvadratui.

Apšvieta priklauso nuo šviesos spindulių kritimo kampo. Kai spinduliai krinta statmenai, paviršiaus apšvietapšviestumas - tai yra šviesos srauto kiekis, tenkantis paviršiaus ploto vienetui. Apšviestumo vienetas – liuksas (lx). Liuksas tai apšviestumas, kurį suteikia liumeno šviesos srautas, krintantis statmenai į m² plotą. Apšviestumas apibūdina paviršiaus apšvietą.

šviesumas – tai yra paviršiaus vieneto į išorę visomis kryptimis skleidžiamas samarinis šviesos srautas. Šviesumas apibūdina srautą, išeinantį iš paviršiaus ploto vieneto. Šviesumas kaip ir apšviestumas matuojamas lx.

šviesos srautas – tai šviesos šaltinio spinduliuojama energija (galingumas), vertinamas pagal jo sukeliamą regėjimo pojūtį normalioje žmogaus akyje. Šviesos srauto vienetas yra liumenas (lm). Šviesos šaltinio spinduliuojamas galingumas matuojamas ne bendru spinduliuojamu matomo spektro dalyje galingumu, bet skleidžiamu šviesos srautu. Vieno liumeno šviesos srautą apytikriai atitinka 1/623 w spinduliavimo galingumas, kai bangos ilgis 555 m.

Atspindžio koeficientas - atsispindėjusios ir krentančios šviesos intensyvumų santykis, jis išreiškiamas procentais.

Skaistis (ryškumas) – šviesos stiprumas, kurį išspinduliuoja bet kurio paviršiaus ploto vienetas statmenai paviršiui. Skaisčio vienetas yra nitas (nt). Skaistis nusako, kaip akis jaučia šviesos srautą skleidžiančius paviršius. Tai yra dydis, charakterizuojantis paviršiaus spinduliavimą tam tikra nurodyta kryptimi. Jis yra betarpiškai surištas su paviršiaus atspindžio koeficientu. Skaistis priklauso nuo kampo, kuriuo žiūrima į paviršių, jei paviršius matinis jo ryškumas visomis kryptimis vienodas.

Blizgesys - tai padidėjęs šviečiančių paviršių skaistis. Blizgesio efektą sukuria paviršiai, kurių atspindžio koeficientas yra didelis. Blizgesys verčia akį akomoduotis ir akis vargsta. Paviršius ( baldų, sienų. ) yra charakterizuojamas atspindžio koeficientu. Jis svyruoja nuo 0,02% iki 0,95% (veidrodinis paviršius).

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (918 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Jovita
  • Apšvieta mokykloje
    10 - 1 balsai (-ų)
Apšvieta mokykloje. (2010 m. Rugpjūčio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsvieta-mokykloje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 17 d. 08:24
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo